• 1
  • 2
wtorek, 05 styczeń 2016 12:02

Bilet na słonia

Napisane przez KM

10 stycznia o godz 11,30 swój pierwszy seans będzie miała dziecięca sekcja klubu filmowego – "Kinochłonek".– Rozpoczynamy filmem leciwym, ale odrestaurowanym cyfrowo- "Proszę słonia" w reżyserii Witolda Giersza – mówi Bartek Świerkowski. Gościem pokazu będzie reżyser nakręconej w 1078 r. popularnej bajki, a na najmłodszych czekają konkursy i nagrody. My przygotowaliśmy podwójną wejściówkę dla osoby, która poprawnie odpowie na pytanie związane ze zbliżającą się projekcją.

 

Animowane krótkometrażówki dla dzieci o przygodach Pinia i słonia Dominika pamięta zapewne wielu dzisiaj znacznie starszych kinomanów. 10 stycznia nadarzy się okazja by po latach obejrzeć pełną, około 60- minutową wersję filmu. Tajniki pracy nad produkcją na podstawie znanej książki dla najmłodszych zdradzi Witold Giersz, który opowie m.in. o tym, kto podkładał głos pod postacie
(wśród nich była nieżyjąca już aktorka Irena Kwiatkowska) a w jednym z licznych konkursów dzieci wygrać będą mogły oryginalne fotosy z planu filmowego.

Pierwsza osoba, która poprawnie odpowie na pytanie: ‒ Jak brzmi nazwisko autora literackiego pierwowzoru "Proszę słonia" otrzyma od nas podwójną wejściówkę na seans. Odpowiedzi prosimy przysyłać na adres redakcji.

Spotkanie z gościem poprowadzą: Monika Rowińska oraz przedstawicielka"Kinochłonka."

Więcej w tej kategorii: « Malarskie powroty Szuflada Unplugged »
Gruby Benek