• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 13 luty 2016 17:49

Zaskoczyć detalem

Napisane przez AMK

Udało się Juliuszowi Szczęsnemu Baturze, znanemu artyście plastykowi z Augustowa, którego grafiki wypełniły salę Miejskiego Domu Kultury. Wystawa prac wykonanych techniką linorytu, tym razem "na kolorowo", cieszyła nie tylko odbiorców, lecz także osoby zaangażowane w jej przygotowanie.

– Chciałam powiedzieć, że bardzo przyjemnie tą wystawę się tworzyło – stwierdziła Renata Rybsztat z Augustowskich Placówek Kultury podczas piątkowego spotkania z autorem grafik. – Każda praca mnie po prostu zaskakiwała. Zaskakiwała tymi wszystkimi rowkami, detalami. W te prace trzeba się wczytać – dodała. A jest w co, bo na ekspozycję składa się aż 176 malunków. Można tu znaleźć niesforne diabły, ludowych muzykantów, złotogrzywe rumaki, smoki, rycerzy, barwnie upierzone ptaki.

– Te obrazeczki, które tu widzicie, to twórczość jarmarczna – skwitował skromnie swoje dzieła Juliusz Batura. Śmiał się, że czarno-białe nie wzbudzały zainteresowania na kiermaszach. – Gdy pokolorowałem, ludzie zaczęli kupować.

Spotkanie w MDK-u też było okazją do nabycia tych bardzo charakterystycznych, okraszonych rysem żartu i ludowości, jak mówi o nich sam artysta, prac. Przybyli mogli też własnoręcznie odbić na pamiątkę jedną z grafik. – Każdy będzie mógł się pobrudzić – zachęcał do spróbowania swoich sił Juliusz Batura, tłumacząc zainteresowanym, jak nakładać farbę, by pokryć dokładnie całą płytkę, i jak zręcznie przecisnąć ją przez prasę. Obdarzone autografem odbitki to niewątpliwie cenna pamiątka z wystawy, z której pozostaną też i inne, niewątpliwie ciepłe, wrażenia.

Wystawa jest czynna do końca lutego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Opał klasy PREMIUM
DANBUS
Foto Bajka - Lustra

Najnowsze komentarze