• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 15 luty 2016 12:00

Chopin na gitarę

Napisane przez AMK

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara, chyba że... dwie" – miał powiedzieć sam Fryderyk Chopin. Między innymi jego utwory w aranżacjach na gitarę usłyszymy w Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie, gdzie już w najbliższy czwartek (18 lutego) wystąpi z niezwykłym koncertem muzyczny duet Kupiński Guitar Duo.

Gitarzyści – Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński – są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Zarówno jako soliści, jak i grając w duecie, zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych, a ich recitale są uznawane za obdarzone energią, pobudzające różnorodne emocje i przynoszące audytorium bogate doświadczenia.

Oprócz "przekładów" twórczości fortepianowej na gitarę, m.in. mazurków i walców Chopina czy pierwotnie napisanych na fortepian dzieł hiszpańskiego kompozytora Izaaka Albeniza, w swoim repertuarze sięgają po takie nazwiska jak Joaquin Rodrigo i Astor Piazzolla.

Koncert już 18 lutego o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie (ul. Wybickiego 1).

Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
DANBUS

Najnowsze komentarze