• 1
  • 2
poniedziałek, 15 luty 2016 12:00

Chopin na gitarę

Napisane przez AMK

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara, chyba że... dwie" – miał powiedzieć sam Fryderyk Chopin. Między innymi jego utwory w aranżacjach na gitarę usłyszymy w Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie, gdzie już w najbliższy czwartek (18 lutego) wystąpi z niezwykłym koncertem muzyczny duet Kupiński Guitar Duo.

Gitarzyści – Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński – są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Zarówno jako soliści, jak i grając w duecie, zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych, a ich recitale są uznawane za obdarzone energią, pobudzające różnorodne emocje i przynoszące audytorium bogate doświadczenia.

Oprócz "przekładów" twórczości fortepianowej na gitarę, m.in. mazurków i walców Chopina czy pierwotnie napisanych na fortepian dzieł hiszpańskiego kompozytora Izaaka Albeniza, w swoim repertuarze sięgają po takie nazwiska jak Joaquin Rodrigo i Astor Piazzolla.

Koncert już 18 lutego o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie (ul. Wybickiego 1).

Wstęp wolny.

Gruby Benek