• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 14 marzec 2016 10:52

Gruzja – w pół drogi do nieba

Napisane przez AMK

To tytuł wystawy, którą można oglądać do końca marca w Małej Galerii APK w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt zdjęć. Ich autor, Maks Piłasiewicz, przywiózł je z podróży. I choć, jak przyznał, rzadko dzieli się tym, co uchwyci obiektywem, zdecydował się pokazać swoje prace. – Niech będą inspiracją do ruszenia w drogę – mówił na piątkowym wernisażu fotografii.

– Wszystkie zdjęcia są z Gruzji, wszystkie zrobiłem podczas moich wypraw. Pierwszy raz pojechałem w 2012 roku. Spędziłem tam wtedy tydzień i tak mi się spodobało, że kiedy wróciłem do Polski, znów kupiłem sobie bilet i pojechałem z powrotem, po raz kolejny. W ramach możliwości wracam tam raz, dwa razy do roku. Jak mi pozwoli czas i finanse. Ostatni raz byłem tam w listopadzie 2015 – podpytaliśmy o punkt wyjścia do powstania wystawy. – Jeżeli chodzi o to, co mnie najbardziej urzekło w tym kraju, to po pierwsze góry, krajobraz, a po drugie ludzie – zdradził nam jeszcze autor zdjęć. Chwalił podejście do życia Gruzinów, ich ciepło, życzliwość i okazywaną pomoc. O różnorodności i pięknie krajobrazu nie musiał przekonywać. Fotografie mówią same za siebie.

Ich zbiór można oglądać do końca miesiąca. Prezentowane w galerii zdjęcia będzie też można znaleźć w książce Zofii Piłasiewicz (o tym samym tytule co wystawa), która powinna ukazać się już na początku maja nakładem wydawnictwa Fundacja Sąsiedzi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.