• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 14 marzec 2016 10:52

Gruzja – w pół drogi do nieba

Napisane przez AMK

To tytuł wystawy, którą można oglądać do końca marca w Małej Galerii APK w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt zdjęć. Ich autor, Maks Piłasiewicz, przywiózł je z podróży. I choć, jak przyznał, rzadko dzieli się tym, co uchwyci obiektywem, zdecydował się pokazać swoje prace. – Niech będą inspiracją do ruszenia w drogę – mówił na piątkowym wernisażu fotografii.

– Wszystkie zdjęcia są z Gruzji, wszystkie zrobiłem podczas moich wypraw. Pierwszy raz pojechałem w 2012 roku. Spędziłem tam wtedy tydzień i tak mi się spodobało, że kiedy wróciłem do Polski, znów kupiłem sobie bilet i pojechałem z powrotem, po raz kolejny. W ramach możliwości wracam tam raz, dwa razy do roku. Jak mi pozwoli czas i finanse. Ostatni raz byłem tam w listopadzie 2015 – podpytaliśmy o punkt wyjścia do powstania wystawy. – Jeżeli chodzi o to, co mnie najbardziej urzekło w tym kraju, to po pierwsze góry, krajobraz, a po drugie ludzie – zdradził nam jeszcze autor zdjęć. Chwalił podejście do życia Gruzinów, ich ciepło, życzliwość i okazywaną pomoc. O różnorodności i pięknie krajobrazu nie musiał przekonywać. Fotografie mówią same za siebie.

Ich zbiór można oglądać do końca miesiąca. Prezentowane w galerii zdjęcia będzie też można znaleźć w książce Zofii Piłasiewicz (o tym samym tytule co wystawa), która powinna ukazać się już na początku maja nakładem wydawnictwa Fundacja Sąsiedzi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski

Najnowsze komentarze