• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 01 kwiecień 2016 10:33

Irlandka w Nowym Jorku

Napisane przez IT

Na film "Brooklyn", wzruszającą opowieść o dojrzewaniu i emigracji, zaprasza augustowskie kino. Najbliższy pokaz z cyklu "Iskra na obcasach" odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19.

Dobrze oceniany przez krytyków irlandzki melodramat "Brooklyn" w reżyserii Johna Crowleya to adaptacja powieści pod tym samym tytułem pióra Colma Tóibina. Eilis Lacey, młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w życiu Eilis pojawia się sympatyczny i równie skryty jak ona mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i dziewczyna musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia. "Brooklyn" został uznany przez BAFTA za najlepszy obraz w Wielkiej Brytanii. Nominowany także do tegorocznych Oscarów w trzech kategoriach : najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa i scenariusz. Otrzymał szereg nominacji dla odtwórczyni głównej roku kobiecej – Saoirse Ronan. Czy równie dobrze oceni film augustowska publiczność?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Zakład stolarski
DANBUS
Opał klasy PREMIUM

Najnowsze komentarze