• 1
  • 2
piątek, 01 kwiecień 2016 10:33

Irlandka w Nowym Jorku

Napisane przez IT

Na film "Brooklyn", wzruszającą opowieść o dojrzewaniu i emigracji, zaprasza augustowskie kino. Najbliższy pokaz z cyklu "Iskra na obcasach" odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19.

Dobrze oceniany przez krytyków irlandzki melodramat "Brooklyn" w reżyserii Johna Crowleya to adaptacja powieści pod tym samym tytułem pióra Colma Tóibina. Eilis Lacey, młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w życiu Eilis pojawia się sympatyczny i równie skryty jak ona mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i dziewczyna musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia. "Brooklyn" został uznany przez BAFTA za najlepszy obraz w Wielkiej Brytanii. Nominowany także do tegorocznych Oscarów w trzech kategoriach : najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa i scenariusz. Otrzymał szereg nominacji dla odtwórczyni głównej roku kobiecej – Saoirse Ronan. Czy równie dobrze oceni film augustowska publiczność?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.