• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 kwiecień 2016 14:45

Kwiecień muzycznie

Napisane przez AMK

W tym miesiącu w Augustowie nie zabraknie muzyki – różnorodnych stylów i klimatu. Granie i śpiewanie rusza już w najbliższą sobotę. A będzie to mieszanka wybuchowa.

Muzyczne wydarzenia otwiera koncert zespołu Chango. Czteroosobowa ekipa ze Szczecina w składzie Szymon Drabkowski, Maciek Kałka, Borys Sawaszkiewicz i Kuba Fiszer wystąpi już 9 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Muzycy, którzy mają za sobą bagaż doświadczeń (grali w różnych składach na największych festiwalach w Polsce, Europie i USA), zabiorą słuchaczy w podróż po kompilacji dźwięków i stylów, przez funk, jazz, rock i blues. Mówią o sobie, że "grają, co chcą i jak chcą". Swoje improwizacje , w których nie brakuje świeżości, entuzjazmu i energii (zwłaszcza po przychylnych recenzjach wydanej w marcu debiutanckiej płyty), rozpoczną o godz. 19.00. Koncert biletowany.

W zupełnie innych klimatach upłynie niedzielne popołudnie. 10 kwietnia o godz. 13.00 na scenie kina "Iskra" w koncercie jubileuszowym wystąpi zespół Złota Jesień, który obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Pełnym wigoru członkom grupy złożonej z augustowskich emerytów i rencistów, których łączy pasja do muzykowania, towarzyszyć będą zespoły Agat, Senior oraz pochodząca z Grodna Wisienka. Wstęp wolny.

W kalendarzu imprez na kwiecień coś dla siebie znajdą także miłośnicy muzyki klasycznej. Już w najbliższy weekend rusza w Augustowie V edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego. Otworzy ją zaplanowany na 10 kwietnia wieczorny Koncert Inauguracyjny w wykonaniu prof. Tatiany Szewczenko (sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Augustowie, godz. 19.00). W przerwie przesłuchań konkursowych (11 kwietnia o godz. 19.30) odbędzie się też recital fortepianowy w wykonaniu Krzysztofa Książka, uczestnika III etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2015 roku. W duecie z nim wystąpi Agnieszka Zahaczewska, studentka studiów podyplomowych AM w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały. Koncertu Laureatów pianistycznych zmagań będzie można wysłuchać w dniu wręczenia nagród – 14 kwietnia o godz. 11.00.

Przedostatnia sobota miesiąca to z kolei znów gitarowe brzmienia. Tym razem na koncert zaprasza grupa Makar and Children of the Corn. Liderem zespołu jest dający się już poznać augustowskiej publiczności Andrzej "Makar" Makarewicz, który połączył siły z młodymi muzykami z Mielca. O swoim stylu mówią, że to "specyficzna mieszanka Tex, Mex, Vintage, Massacre". Kto jest ciekawy tej niecodziennej estetyki, powinien zajrzeć 23 kwietnia do karczmy Kaktusik. Start o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Miesiąc zamkną rytmy disco. Na statku Żeglugi Augustowskiej w ostatni dzień kwietnia już od godziny 17.00 zabawę rozkręcać będzie DJ Mietek. Koncert biletowany.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot