• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 06 kwiecień 2016 13:29

"Mamy waszą gwiazdę!"

Napisała

Bracia Coen z kolejnym scenariuszem i z kolejnym obrazem. Ich najnowsza realizacja "Ave, Cezar!", na którą w najbliższy poniedziałek (11 kwietnia) zaprasza augustowski DKF, to propozycja naszpikowana przewrotnym humorem. Za cel żartów reżyserski duet obrał sobie złotą erę Hollywood, wprowadzając widza za kulisy filmowej machiny.

Film z gwiazdorską obsadą (George Clooney, Channing Tatum, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Ralph Finnes, Jonah Hill) przeniesie nas do Fabryki Snów lat 50. ubiegłego wieku, kiedy w filmowych studiach powstawały superprodukcje. Z jednego z planów, tuż przed ostatnim klapsem, zostaje porwana kluczowa postać z obsady – wielki Baird Whitlock (George Clooney). To jednak nie jedyny kłopot, z którym musi sobie radzić pracujący dla Capitol Pictures Eddie Mannix (Josh Brolin), człowiek do zadań specjalnych. I nie jedyny wątek, z którym "zmierzą się" widzowie. Czym tym razem zaskoczą twórcy znani m.in. z kultowego "Fargo", "Barton Fink” czy "To nie jest kraj dla starych ludzi"?

– To jest rozrywkowy film, przede wszystkim rozrywkowy – zachęcała do pójścia na seans goszcząca na ostatnim pokazie DKF-u Diana Dąbrowska. – Zobaczycie państwo, że pięknem tego filmu są tak naprawdę poszczególne epizody. Wspomnicie moje słowa: kowboj skradnie wszystkie serca – dodała zagadkowo.

O wachlarzu przewijających się w filmie postaci, wątków, aluzji do filmowych produkcji i odniesień do historii kina będzie można wdać się w dyskusję z Michałem Oleszczykiem, krytykiem filmowym i dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Pokaz już 11 kwietnia w kinie "Iskra" o godz. 18.30.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM

Najnowsze komentarze