• 1
  • 2
środa, 06 kwiecień 2016 13:29

"Mamy waszą gwiazdę!"

Napisała

Bracia Coen z kolejnym scenariuszem i z kolejnym obrazem. Ich najnowsza realizacja "Ave, Cezar!", na którą w najbliższy poniedziałek (11 kwietnia) zaprasza augustowski DKF, to propozycja naszpikowana przewrotnym humorem. Za cel żartów reżyserski duet obrał sobie złotą erę Hollywood, wprowadzając widza za kulisy filmowej machiny.

Film z gwiazdorską obsadą (George Clooney, Channing Tatum, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Ralph Finnes, Jonah Hill) przeniesie nas do Fabryki Snów lat 50. ubiegłego wieku, kiedy w filmowych studiach powstawały superprodukcje. Z jednego z planów, tuż przed ostatnim klapsem, zostaje porwana kluczowa postać z obsady – wielki Baird Whitlock (George Clooney). To jednak nie jedyny kłopot, z którym musi sobie radzić pracujący dla Capitol Pictures Eddie Mannix (Josh Brolin), człowiek do zadań specjalnych. I nie jedyny wątek, z którym "zmierzą się" widzowie. Czym tym razem zaskoczą twórcy znani m.in. z kultowego "Fargo", "Barton Fink” czy "To nie jest kraj dla starych ludzi"?

– To jest rozrywkowy film, przede wszystkim rozrywkowy – zachęcała do pójścia na seans goszcząca na ostatnim pokazie DKF-u Diana Dąbrowska. – Zobaczycie państwo, że pięknem tego filmu są tak naprawdę poszczególne epizody. Wspomnicie moje słowa: kowboj skradnie wszystkie serca – dodała zagadkowo.

O wachlarzu przewijających się w filmie postaci, wątków, aluzji do filmowych produkcji i odniesień do historii kina będzie można wdać się w dyskusję z Michałem Oleszczykiem, krytykiem filmowym i dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Pokaz już 11 kwietnia w kinie "Iskra" o godz. 18.30.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.