• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 11 kwiecień 2016 09:35

Konkurs otwarty

Napisała

Koncertem fortepianowym w wykonaniu prof. Tatiany Szewczenko zainaugurowano V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, którego gospodarzem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

Ukraińska pianistka z Narodowej Akademii Muzycznej w Odessie podczas niedzielnego występu zachwyciła słuchaczy interpretacją utworów Debussy'ego, Chopina, Chaczaturiana. W programie koncertu znalazły się także utwory takich kompozytorów jak Janina Garścia, Miroslav Skorik, Aleksander Skriabin i Sergiusz Rachmaniow. Nie obyło się również bez bisu – mająca na swym koncie szereg zakończonych sukcesem koncertów pianistka długo nie mogła odejść od instrumentu.

W najbliższych dniach do fortepianu zasiądą już uczniowie. Przesłuchania konkursowe uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych potrwają od 11 do 13 kwietnia. Jury (w składzie: przewodniczący – prof. Andrzej Tatarski AM w Poznaniu, prof. Tatiana Szewczenko – Odeska Państwowa AM / Ukraina, prof. Grzegorz Kurzyński – AM we Wrocławiu, prof. Wojciech Świtała – AM w Katowicach, prof. Robert Marat – AM w Katowicach) będzie miało niełatwe zadanie, bo do udziału w konkursie zgłosiło się ponad stu uczniów ze szkół muzycznych I i II stopnia z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wręczenie nagród zaplanowano na 14 kwietnia na godz. 11.00. Wówczas odbędzie się też Koncert Laureatów.

A już dziś w przerwie przesłuchań, o godz. 19.30, na scenie PSM w Augustowie wystąpią młodzi artyści: Krzysztof Książek, student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Agnieszka Zahaczewska, studentka Akademii Muzycznej im. K Szymanowskiego w Katowicach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot