• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 22 maj 2016 12:55

Uważaj, gdzie mieszkasz

Napisała

Ekranizacja powieści J.G. Ballarda "Wieżowiec" to kolejna propozycja augustowskiego DKF-u na poniedziałkowy wieczór w kinie. Reżyser, Ben Wheatley, pozostaje wierny oryginałowi i na jego bazie buduje filmową konstrukcję. Za autorem książki osadza bohaterów w luksusowym wysokościowcu i ukazuje, jak łatwo sielankowa egzystencja przekształca się w bezlitosną rywalizację.

Ci, którzy czytali powieść, mogą sprawdzić, czy reżyserowi udało się w pełni oddać klimat prozy Ballarda. Pozostałym zostaje skupić się na wersji filmowej. A ta ponoć potrafi urzec.

W recenzjach filmu mnoży się od przychylnych uwag na temat walorów estetycznych, ścieżki dźwiękowej czy gry aktorskiej (w obsadzie pojawia się m.in. Tom Hiddleston, Jeremy Ironis, Sienna Miller, Luke Evans). Nieco zagadkowo piszą o "High-Rise" organizatorzy poniedziałkowego pokazu w Iskrze: "Trudno o lepszy film na DKF niż ten, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, by go Państwu pokazać". Do wybrania się na film zachęca także dziennikarka filmowa, Kaja Klimek, która będzie gościem Kinochłona. To właśnie z nią będzie można podzielić się swoimi wrażeniami tuż po seansie.

Termin pokazu: 23 maja, godz. 19.00

Miejsce: kino Iskra w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot