• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 maj 2016 11:01

Jubileusz za jubileuszem

Napisała

W tym roku w Augustowie roi się od jubileuszy. 25-lecie działalności świętowały Augustowskie Placówki Kultury, aż 40 świeczek na torcie mieli do zdmuchnięcia członkowie lokalnego zespołu Złota jesień, 25. rocznicę nadania imienia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 2, po raz 30 odbył się konkurs literacki o "Liść dębu", ćwierćwiecze istnienia świętowała Straż Graniczna. A to jeszcze nie koniec.

Już na początku przyszłego miesiąca będzie miała miejsce uroczysta gala z okazji 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie. Koncert jubileuszowy odbędzie się 3 czerwca w sali widowiskowej kina Iskra. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich, którym w duszy gra muzyka, a szczególnie uczniów placówki i ich rodziców.

Znaczący, bo aż setny jubileusz będzie w tym roku obchodzić dzielnica Lipowiec. Impreza uświetniająca tę wyjątkową rocznicę sfinansowana zostanie ze środków budżetu obywatelskiego (projekt uzyskał poparcie 796 augustowian – blisko 25% spośród wszystkich oddanych głosów). W planach jest koncert, pokaz sztucznych ogni, wystawa starych fotografii Lipowca oraz produkcja klipu poświęconego tej części Augustowa. Ale to dopiero po wakacjach, we wrześniu.

W letnie miesiące będzie zaś okazja do zabawy na jubileuszach zaproszonych artystów. Podczas Augustowskiego Blues Marathonu, który przypada w drugiej połowie lipca, 15-lecie pracy scenicznej świętować będzie Jan Gałach, skrzypek i kompozytor. Wśród gości pojawi się Natalia Przybysz i Krystyna Stańko. W sierpniu 30-lecie pracy scenicznej w Augustowie obchodzić będzie zespół VooVoo, którego koncert uświetnią gościnne występy Anny Marii Jopek oraz Leszka Możdżera.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot