• 1
  • 2
czwartek, 02 czerwiec 2016 12:20

Nocą do biblioteki

Napisała

W najbliższą sobotę, w dzień ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, do północy będzie otwarta wypożyczalnia dla dorosłych oraz czytelnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej APK w Augustowie. Do nocnego czytania i nawiązujących do lektury zabaw zaprasza również tamtejszy oddział dla dzieci. Czytelnicy-dłużnicy będą zaś mogli spokojnie oddać przetrzymane książki bez konieczności opłacenia kary.

Już po raz szósty augustowska biblioteka publiczna organizuje Nocne Czytanie Książek. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 7-10 lat. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych czytelników, którzy zjawią się 4 czerwca wraz z opiekunami w Oddziale dla Dzieci, szereg atrakcji. W programie gry i zabawy Tajemnica Cyrku Splendido na podstawie książki Martina Widmarka i Heleny Willis oraz projekcja filmu "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. Liczba miejsc ograniczona.

Na starszych czytelników czeka możliwość skorzystania z księgozbioru nie tylko w stałych godzinach pracy biblioteki, tj. od 10.00 do 15.00, lecz dodatkowo od 19.00 do 24.00. Będzie również okazja do obejrzenia transmisji online z Centralnej Nocy w Bibliotece Narodowej – jednym z gości ma być prof. Jerzy Bralczyk.

W sobotę 4 czerwca dosłownie opłaci się iść do biblioteki także wszystkim czytelnikom-dłużnikom, którzy z różnych powodów zwlekają z oddaniem wypożyczonych pozycji. W tym dniu (i w nocy) MBP w Augustowie ogłasza abolicję – nie będzie naliczać kar za przetrzymanie książek.

Więcej informacji na stronie www.biblioteka.augustow.pl lub pod nr tel. 87 643 39 22.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.