• 1
  • 2
poniedziałek, 06 czerwiec 2016 12:36

"Malowane kawą"

Napisała

Niezwykle ciekawą, lecz mało znaną formą tworzenia obrazów jest malowanie kawą. O tym, że aromatyczny napar sprawdza się znakomicie jako farba, przekonuje wystawa Marii Roszkowskiej do końca czerwca dostępna w Małej Galerii APK Miejskiego Domu Kultury w Augustowie.

"Malowanie od dawna jest moją pasją. Tworzę obrazy nawiązujące do malarstwa realistycznego, czerpiąc inspiracje z natury. Zachwyca mnie nastrój ulotnych chwil, przemijające piękno przyrody zmieniającej się w zależności od pory roku lub dnia" – tak mówi o sobie autorka zaprezentowanych prac. Stąd dominującym motywem kwiaty, pejzaże, ale też owady i ptaki.

Podczas wernisażu, który odbył się 3 czerwca, Maria Roszkowska zdradziła jeszcze, że jej ulubioną techniką jest akwarela. Kawa dobrze się przy niej sprawdza i pozwala oddać na papierze czy płótnie wyjątkowe odcienie brązu od najsubtelniejszych po niezwykle intensywne i ciężkie. Mogli się o tym przekonać uczestnicy piątkowego spotkania, bo otwarcie wystawy było połączone z warsztatami malowania odpowiednio przygotowaną kawą, na których poznawano tajniki tej metody. Było zaciekawienie, radość z eksperymentu, a do tego filiżanka zaparzonego już tradycyjnie napoju.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.