• 1
  • 2
sobota, 11 czerwiec 2016 10:48

Już 40 lat kształcą muzyczne talenty

Napisała

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Uroczysta gala jubileuszowa odbyła się 3 czerwca w sali widowiskowej kina Iskra. Był czas na wspomnienia, podziękowania i życzenia kolejnych lat rozwoju. Całość wzbogaciły występy uczniów i absolwentów świętującej placówki.

Podczas wydarzenia wspominano początki szkoły, przedstawiono krótką historię bazy lokalowej, prześledzono etapy rozwoju placówki. Zgromadzeni goście mogli też zapoznać się z jej osiągnięciami i bogatą działalnością, którą opisano w pamiątkowym biuletynie. Zaakcentowano m.in. znaczenie Ogólnopolskiego Punktu Konsultacyjnego CEA, dzięki któremu szkoła może zapraszać pedagogów z innych szkół i ośrodków akademickich, oraz organizowanego od 2008 roku Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego.

– Nie dokonalibyśmy tego, gdyby nie ogromne poświęcenie i zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi naszej szkoły – podkreślał dyrektor PSM, Dariusz Michałowski. Jubileusz stał się okazją do ich docenienia. W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły oraz nagrody dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Główny punkt gali stanowił koncert w wykonaniu uczniów PSM w Augustowie. Była to prawdziwa muzyczna uczta. Wystąpiły zespoły rytmiczny, wokalny, perkusyjny, zagrała szkolna orkiestra. Swoje umiejętności zaprezentowali także soliści reprezentujący poszczególne klasy instrumentów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.