Wydrukuj tę stronę
niedziela, 26 czerwiec 2016 09:52

Echa polowań w Augustowie

Napisane przez IT

Wczoraj (25 czerwca) na scenie amfiteatru miejskiego zabrzmiały rogi myśliwskie za sprawą XVI Regionalnego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "Echo Puszczy Augustowskiej". Laureaci zaprezentowali pokaz swoich umiejętności, a na zakończenie uroczystości zagrała Łomżyńska Orkiestra Dęta z Łomży.

Regionalny Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „Echo Puszczy Augustowskiej” wpisał się na stałe w kalendarz krajowy imprez muzyki myśliwskiej i przyczynił się w jej upowszechnienia w naszym regionie. Do Augustowa przyjechali sygnaliści z całej Polski oraz z Litwy.

Konkurs rozpoczął się już w piątek wieczorem w Studzienicznej uroczystą mszą świętą, podczas której zabrzmiała muzyka myśliwska. Przesłuchania konkursowe odbywały się w sobotę w Augustowskim Centrum Edukacyjnym od godzin porannych. Natomiast wyniki ogłoszono na scenie amfiteatru, gdzie laureaci zaprezentowali swoje umiejętności.

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Andrzej Niedźwiedź oraz Michał Wojtyła (Zespół Muzyki Myśliwskiej Hubertus ze Sztumu) i Karol Kroskowski (pięciokrotny zdobywca „Rogu Wojskiego”, wicemistrz Europy w kategorii solo) przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach. Laureatami pierwszych miejsc zostali:

Soliści:
Klasa D (dziecięca do 12 lat) - Kacperas Petrulaitis z Litwy
Klasa C (dla początkujących) – Aistis Kucinkas z Litwy
Klasa B (średniozaawansowana) – Audrius Pucinskas z Litwy
Kategoria mistrzowska – Adam Jażdżewski (obecny solowy Mistrz Polski)

Zespoły:
Klasa B ‒ Zespół Sygnalistów Myśliwskich Młode Wilki
Kategoria Muzyki Myśliwskiej – Zespół Sygnalistów Myśliwskich Młode Wilki
Klasa MSH – zespół z Uniwersytetu A. Stulginisa z Kowna

Na zakończenie uroczystości krótki koncert zagrała Łomżyńska Orkiestra Dęta pod batutą Waldemara Borusiewicza.