• 1
  • 2
sobota, 09 lipiec 2016 09:32

"Galimatias"

Napisała

Taki tytuł nosi wystawa prac Bożeny Klimaszewskiej, jaką do końca miesiąca można oglądać w Małej Galerii APK Miejskiego Domu Kultury w Augustowie. Składa się na nią kilkanaście obrazów wykonanych techniką olejną o różnorodnej tematyce – od motywów kwiatowych przez portrety po sceny myśliwskie i pejzaże.

Jak przyznała ze śmiechem podczas wernisażu wystawy, który odbył się 8 lipca, autorka prezentowanych płócien, "nic nie trzyma się tutaj kupy". W całym tym rozgardiaszu da się jednak zauważyć coś, co go spaja – urzeczenie malarki przyrodą. Swoim spojrzeniem na nią chciałaby podzielić się ze zwiedzającymi ekspozycję. – Mam nadzieję, że zasmakują w tych klimatach i będą wracać na moje wystawy – mówiła.

Otwarcie galerii było też okazją do przedstawienia najnowszej próbki poezji Bożeny Klimaszewskiej. Wybrane wiersze odczytała sama autorka oraz towarzyszące jej Żaneta Leszczyńska i Natalia Suchocka. Grą i śpiewem urozmaicił spotkanie Patryk Urban.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.