• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 04 sierpień 2016 10:31

O pszczołach w kinie

Napisane przez RED

Na filmowo-pszczelarski wieczór z okazji Światowego Dnia Pszczoły zapraszamy w najbliższy poniedziałek (8 sierpnia) do kina Iskra na pokaz filmu "Łowcy miodu”, kręconego między innymi w Puszczy Augustowskiej. W programie także rozmowy z pasjonatami pszczół i bartnictwa, konkursy ze słodkimi nagrodami oraz degustacja miodów.

Dokument w reżyserii Krystiana Matyska pt. "Łowcy miodu" jest pierwszym polskim pełnometrażowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Opowiada o wielkomiejskim pszczelarstwie, gdzie ule utrzymywane są na dachach budynków oraz o bartnictwie – tym odtwarzanym na terenie Puszczy Augustowskiej, jak również w Baszkirii, gdzie tradycja ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ponadto film analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich.

W trakcie wieczoru odbędzie się spotkanie z ludźmi dla których pszczoły, bartnictwo i wszystko co wiąże się z miodem jest prawdziwą pasją. Będą też konkursy ze słodkimi nagrodami i możliwość degustacji i zakupu miodów z Augustowszczyzny.

Wieczór filmowy rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilet w cenie 12 zł, do nabycia w kasie kina.

Zapraszamy!

Organizatorzy:
Kino Iskra
Bractwo Bartne
Miasto Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot