Wydrukuj tę stronę
wtorek, 09 sierpień 2016 09:46

Rusza AugustOFF Live Festiwal

Napisane przez RED

Już po raz trzeci Augustów stanie się stolicą muzyki niebanalnej, która łączy w sobie inspiracje różnymi nurtami muzycznymi. AugustOFF Live Festival to prezentacja artystów oryginalnych i poszukujących, których twórczość niesie ze sobą gwarancję bogatych doznań i dostarcza wartościowej zabawy.

Artystów, którzy zagrają na augustowskiej scenie w weekend 11-13 sierpnia trudno szukać w masowych rozgłośniach. To bywalcy warszawskich czy sopockich klubów i artyści znani ze scen off-owych dużych muzycznych festiwali. Dziś wystąpią przed augustowską publicznością, aby na żywo odkrywać wraz z nami siłę przekazu muzyki.

AugustOFF Live Festiwal tradycyjnie rozpoczyna się czwartkowym kameralnym koncertem nad rzeką Nettą, czyli w najbardziej off-owym miejscu w Augustowie – Ogródku pod Jabłoniami. Przed publicznością wystąpią Moriah Woods i Clock Machine, czyli amerykańska multiinstrumentalistka oraz rockowo-grunge’owa kapela znana m.in. z Przystanku Woodstock.

W piątek, 12 sierpnia na scenie w augustowskim kinie Iskra wystąpi niezwykły duet, który połączyła pasja do muzycznych eksperymentów. Ich wspólny album zdobył grad pochwał i tytuły „Płyty Roku”. Przed publicznością wystąpi Andrzej Smolik i Kev Fox, czyli polski producent i multiinstrumentalista oraz brytyjski gitarzysta i wokalista.

A w sobotę, 13 sierpnia fani niebanalnej muzyki elektronicznej mają okazję popłynąć w rejs statkiem przemierzającym augustowskie jeziora, na pokładzie którego rozbrzmiewać będą dźwięki mieszane na żywo przez Natalię Zamilską – artystkę, której głośny debiut płytą „Untune” odbił się echem po wielu klubach i rozgłośniach muzycznych. Występ Zamilskiej poprzedzą sety znanej bywalcom klubów w stolicy i Sopocie augustowskiej grupy Beachboys.pl.

AugustOFF Live Festiwal organizowany jest pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Źródło: UM w Augustowie