• 1
  • 2
środa, 17 sierpień 2016 09:42

Astronomia w sztuce

Napisane przez RED

Klub Podróżnika i Mała Galeria APK zaprasza w czwartek (18 sierpnia) na wykład połączony z pokazem slajdów o Wszechświecie i sztuce oraz wernisaż prac pt. „Astronomia w sztuce” autorstwa Lidii Kosiorek z Olsztyna. Wstęp wolny.

Lidia Kosiorek mieszka w Olsztynie, z Augustowa pochodzi jej mąż Jarosław. Ukończyła studia astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Maluje od 8 lat w różnych technikach: olej, pastel, akwarela, gwasz. Najbardziej ukochany sposób malowania to szpachlowe impasty. Ulubione tematy obrazów: portret, ludzkie losy, Wszechświat. Pracowała w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium Muzeum Techniki w Warszawie. Jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur.

Podczas czwartkowego spotkania pani Lidia opowie o najciekawszych zagadnieniach z astronomii, przedstawi pokaz slajdów Wszechświata realnego jak też w wizji artystów na przestrzeni epok. Po prezentacji multimedialnej zapraszamy na wernisaż akwarel i obrazów olejnych.

Data: 18 sierpnia, czwartek
Godzina: 18.00
Miejsce: Miejski Dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9
Wstęp wolny

Źródło: Augustowskie Placówki Kultury

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.