• 1
  • 2
  • 3
piątek, 26 sierpień 2016 13:50

Syberyjski bard zaprasza

Napisane przez RED

Wyjątkowy koncert poezji śpiewanej odbędzie się w sobotę (27 sierpnia) w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Usłyszymy między innymi pieśni Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy w wykonaniu charyzmatycznego Evgena Malinovskiyego. Wstęp wolny.

Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, reżyser, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur w Warszawie. Od 1992 roku mieszka w Polsce.

W cyklu „Syberyjski bard zaprasza” artysta wydał trzy płyty: Prolog, Tropami Wysockiego – pieśni narowiste, „Śladem Okudżawy”. W wiele z nich będzie można wsłuchać się podczas jutrzejszego koncertu.

“Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów. Każdy recital w wykonaniu Evgena to niezapomniany wieczór, pełny nostalgii, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale niepozbawiony poczucia humoru i nutki ironii. Dobór repertuaru jest staranny i przemyślany - klasyka rosyjskiej pieśni bardowskiej spleciona ze współczesną piosenką poetycką” – zachęcają organizatorzy.

Data: 27 sierpnia, sobota
Godzina: 18.00
Miejsce: MDK, Rynek Zygmunta Augusta 9
Organizator: Augustowskie Placówki Kultury
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot