• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 26 wrzesień 2016 07:30

Barany. Islandzka opowieść

Napisane przez RED
kadr z filmu kadr z filmu

Już dziś (26 września) kolejne spotkanie w ramach Kinochłona. Zapraszamy na godzinę 19.00 do Kina Iskra na islandzki komediodramat, a po filmie rozmowa z gościem, Tomaszem Adamskim, który znany jest augustowskiej publiczności.

"Islandia to bardzo ładny kraj – jest w nim mało ludzi i dużo owiec. Owce są ważne, ponieważ dają mięso, wełnę oraz mleko na skyr. Można nadawać im imiona, szorować je w wannie szczotką, żeby były zadbane i czyste, opiekować się nimi, mówić do nich czułe słowa, można o nich pisać wiersze. Wraz z kamieniami czy ludźmi stanowią element szczególnej północnej odmiany symbiozy natury i człowieka..."

Tak brzmi fragment recenzji Marty Michalskiej dla portalu filmwem. My ze swojej strony najładniej jak umiemy, tak filmowo, zapraszamy na przeuroczą opowieść rodem z pięknej Islandii. Kina stamtąd w DKF-ie jeszcze nie mieliśmy. Naszym gościem będzie dr Tomasz Adamski, który już wiele razy swoją wiedzą dzielił się z widownią w Augustowie.

"Barany. Islandzka opowieść" - komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Rezerwacja i sprzedaż biletów - Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9. Tel. 87 643 36 59


Zapraszamy!

-DKF Kinochłon-

Więcej w tej kategorii: « Noc grozy Do Boliwii droga prosta... »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot