• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 16 październik 2016 20:17

Atak odparty

Napisane przez RED

Filmowe Podlasie zaatakowało w Augustowie. Na śmiałków, którzy odważyli się przyjąć na siebie szturm podlaskich krótkometrażówek i zjawili się w piątek (14 X) w Miejskim Domu Kultury, czekała dawka 10 filmów i rozmowa z twórcą jednego z nich, Krzysztofem Raczkowskim.

DKF Kinochłon po raz kolejny włączył się w promocję akcji "Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja". Fani kina niezależnego z pewnością nie byli zawiedzeni. Zaprezentowany zestaw krótkometrażowych produkcji zawierał to wszystko, czego widzowi trzeba – ciekawe formy, niebanalne treści i moc emocji. Było i śmiesznie, i strasznie, i poruszająco.

Przybyli na pokaz do przeobrażonego w salę kinową MDK-u mieli okazję zobaczyć naprawdę wyjątkowe rzeczy, m.in. dokument Bartka Tryzny i Moniki Spiczyńskiej "Gry" – lekką, pełną ciepła i przemyślanego humoru opowieść o codziennym życiu osób niepełnosprawnych intelektualnie, czy "Kiedy będę ptakiem" Moniki Pawluczuk – wielokrotnie nagradzany na festiwalach, niewolny od niepokojącego napięcia film o birmańskiej kobiecie i jej rodzinie.

Wśród prezentowanych obrazów znalazły się również klipy muzyczne i animacje. Tajniki tworzenia tych ostatnich zdradził po pokazie Krzysztof Raczkowski, autor filmu "Heaven" zrealizowanego w technice animacji poklatkowej. Zaproszony do Augustowa młody twórca, absolwent supraskiego liceum plastycznego i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, opowiedział o pracy nad filmem, początkach swojej pasji i inspiracjach. Przywiózł też ze sobą wykonane przez siebie kukiełki i powstałe na potrzeby animacji rekwizyty. Jak mówił, stara się wkładać w swoje prace całe serce i nie wyobraża sobie życia bez tworzenia. Jest więc duża szansa, że jeszcze o nim usłyszymy.

A już teraz zapraszamy na kolejną propozycję Kinochłona – tym razem tradycyjnie do miejscowego kina – na czeską komedię w reżyserii Petra Zelenki, "Zagubieni". Seans 24 X o godz. 19.00.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot