Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 listopad 2016 11:46

Będzie gość prosto z baśni

Napisane przez KA

Na dużym ekranie animowana opowieść o pełnej przygód podróży do krainy smoków, zamków i rycerzy, po seansie konkursy z nagrodami i spotkanie z postaciami z bajek. To wszystko czeka najmłodszych kinomanów na niedzielnym pokazie Kinochłonka, który odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Filmowego Polskiej Federacji DKF.

Już w najbliższą niedzielę, 13 listopada, w kinie Iskra prawdziwie rodzinny seans – "Jak uratować mamę". Bohaterami tej polskiej animacji w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego, przychylnie przyjętej przez międzynarodową publiczność (film został uznany za najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach), jest rodzeństwo, Adaś i Aneta. Chłopiec dni zazwyczaj spędza przed komputerem a jego siostra z nosem w książkach i na bujaniu w obłokach. Jednak dzieci będą musiały oderwać się od swoich codziennych zajęć, by ruszyć na pomoc mamie. A wyruszą nie byle gdzie, bo w podróż do świata baśni.

Czy będą w stanie odnaleźć się w nowym, zupełnie innym miejscu? Czy uda im się znaleźć na czas Złote Krople, które mają moc spełniania życzeń? Kogo spotkają na swej drodze i z jakimi przeszkodami przyjdzie im się zmierzyć? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniesie niedzielny seans.

Tuż po filmie, za sprawą rodzinnych konkursów, będzie się można przekonać, kto spośród dziecięcej widowni najlepiej zna swoją mamę. Do wygrania atrakcyjne upominki. Mali kinomani będą też mieć okazję do rozmowy o baśniach i spotkania z baśniowymi postaciami. Zapraszamy!

Termin: 13 listopada, godz. 10.00
Miejsce: kino Iskra, Augustów

Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury
Rezerwacje i sprzedaż 87 643 36 59 lub 790 22 85 60
Cena biletu - 13 zł, wejście na karnet DKF Kinochłon - 10zł