• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 27 listopad 2016 20:32

A Żubr znowu ryczy…

Napisane przez RED

Drodzy Państwo, przygotujcie się na piąty już raz, kiedy w Augustowie jednego wieczoru, podobnie jak w innych podlaskich miejscowościach, w Miejskim Domu Kultury zaryczy żubr. W tym roku zaryczy po armeńsku!

DKF „KINOCHŁON” zaprasza w czwartek 8 grudnia na godz. 19:30 do Miejskiego Domu Kultury, zupełnie za darmo, na pokaz zestawu filmów krótkometrażowych produkcji armeńskiej w ramach jedenastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka.

ŻUBROFFKA – jak zapewnia jej organizator Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” – to swoisty kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem. Festiwal po raz kolejny zagości z filmowymi pokazami w Białymstoku i ośmiu innych podlaskich miejscowościach, także w Augustowie.

W tym roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 121 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!). Widzowie zobaczą także specjalne projekcje filmów krótkometrażowych z całego świata, m.in. z Iranu, Armenii, Kanady i Indii. Ogółem, w ciągu pięciu dni można będzie obejrzeć ponad 250 krótkometrażówek!

Wierna, i ta całkiem świeża, kinochłonowa widownia zobaczy cztery krótkometrażowe filmy z Armenii, a nasi goście przybliżą nam nieco nie tylko genezę tych produkcji, ale także Armenię i Ormian. Z zadaniem tym zmierzą się reżyserzy Diana Kardumyan i Vahram Mkhitaryan. A oto, co zobaczymy:

„Short Message”, Vardan Danielyan, 2013, 12’
„Loading My Life”, Haroutyun Shatyan, 2011, 35’
„Under the Open Sky”, Arman Yeritsyan, 2014, 39’
„Autumn Sun”, Diana Kardumyan, 2006, 8’

Mamy nadzieję, że filmy te pozwolą przyjrzeć nam się z bliska tej nie do końca dla nas znanej kulturze. Bądźcie z nami – Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY!

Alicja Kędzierska
Źródło: DKF Kinochłon

Więcej w tej kategorii: « Gdynia w Augustowie Jedyny taki seans »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot