• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 grudzień 2016 14:23

Jeszcze jeden gość

Napisane przez KA

Jeszcze jeden gość pojawi się na przeglądzie filmów 3XGdynia organizowanym przez augustowski DKF. Będzie nim Mirosław Haniszewski, aktor teatralny i filmowy, odtwórca głównej roli w nagrodzonej w tym roku Srebrnymi Lwami produkcji "Jestem mordercą". To właśnie ten film obejrzy wspólnie z widownią kina Iskra a po pokazie opowie o pracy na planie, przygotowaniach do roli i zawodowych planach.

Spotkanie z Mirosławem Haniszewskim, który ma na swym koncie role m.in. w "Prostej historii o morderstwie" Arkadiusza Jakubika, "Fotografie" Waldemara Krzystka czy serialowej wersji "Pitbulla" Patryka Vegi, odbędzie się trzeciego dnia przeglądu podsumowującego 41. edycję Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film z jego udziałem, jaki zostanie wyświetlony w miejscowym kinie – "Jestem mordercą" w reżyserii Macieja Pieprzycy – zgarnął podczas festiwalowej gali trzy nagrody: Srebrne Lwy, Nagrodę Indywidualną za najlepszy scenariusz i Nagrodę Specjalną przyznawaną przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Haniszewski wciela się w nim w postać Janusza Jasińskiego, młodego milicjanta mianowanego nowym szefem grupy dochodzeniowej prowadzącego śledztwo w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, i, jak podzielają recenzenci, daje popis swoich umiejętności aktorskich. Fabuła filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach związanych z głośną w latach 70. sprawą "wampira z Zagłębia". Nie chodzi jednak tylko o odtworzenie historii z policyjnych kronik, lecz przede wszystkim o nakreślenie portretu psychologicznego postaci.

Na pokaz i dyskusję zapraszamy 11 grudnia. Seans rozpoczyna się o godz. 18.30.

Przypominamy, że święto kina w Augustowie, jakim jest niewątpliwie 3XGdynia, rozpoczyna się już 9 grudnia i potrwa cztery dni. To zarówno okazja do obejrzenia polskich nowości na dużym ekranie, jak i do spotkań z twórcami i aktorami. Jak już pisaliśmy, na tegorocznej edycji zjawią się wyjątkowi goście. Na zaproszenie Kinochłona odpowiedzieli Dawid Ogrodnik (wielokrotnie nagradzany za role w "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy i "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, a także za kreację Tomka Beksińskiego w "Ostatniej rodzinie"), Adam Woronowicz (odtwórca roli Lucjana Staniaka w "Czerwonym Pająku" Marcina Koszałki, filmu, który zdobył Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego w Gdyni, znany m.in. z ról w "Chrzcie" i "Demonie" Marcina Wrony, "Ki" Leszka Dawida, "Syberiadzie polskiej" Janusza Zaorskiego) i Julia Kijowska (filmowa Agata ze "Zjednoczonych Stanów Miłości" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, laureatka dwóch nagród za rolę w "Miłości" Sławomira Fabickiego, grająca w "Drogówce" i "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego). Szczegóły na plakacie.

Więcej na temat 3XGdynia w artykule: augustowskireporter.pl/kultura/5031-gdynia-w-augustowie.html.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot