• 1
  • 2
poniedziałek, 12 grudzień 2016 14:41

„Jaga”

Napisane przez RED

„Jaga” to kolejna odsłona cyklu „Legendy polskie”, której reżyserem jest podlaski artysta Tomek Bagiński. Film jest artystyczną interpretacją znanej polskiej legendy o czarownicy Babie Jadze od wieków zadomowionej w polskim folklorze.

Do tej pory z cyklu” Legendy Polskie” zobaczyliśmy już produkcje "Smok", dwie części filmu "Twardowsky" oraz Operację Bazyliszek”. Wszystkie filmy z serii Legendy Polskie obejrzało już ponad 9 milionów widzów.
Fabuła "Jagi" jest efektem działań, jakie widzieliśmy w poprzednich częściach. Film przedstawia wydarzenia po ucieczce Jagi z piekielnego więzienia. Wspaniałej warstwie wizualnej towarzyszy słowiańska muzyka i wiejski krajobraz. Jak zwykle film Tomka Bagińskiego zachwyca efektami specjalnymi. Przypomnijmy, że Tomek Bagiński jest Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego. Jest to tytuł przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla budowania pozytywnego wizerunku regionu w Polsce i na świecie.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.