• 1
  • 2
  • 3
piątek, 30 grudzień 2016 21:05

Koncert absolwentów

Napisane przez KA

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie po raz kolejny zorganizowała wyjątkowy koncert – zaprosiła jako wykonawców swoich absolwentów. Młodych artystów nie trzeba było długo namawiać. Z wydarzenia, które zdążyło wpisać się już na stałe w kalendarz imprez, chętnie skorzystali też mieszkańcy miasta.

Pierwszy koncert absolwentów w augustowskiej PSM miał miejsce w 2011 roku. Od tego czasu stał się imprezą cykliczną odbywającą się rokrocznie w grudniu i niezmiennie przyciągającą miłośników muzyki. Dał też okazję do śledzenia rozwoju byłych uczniów placówki, którzy niejednokrotnie kontynuują naukę w szkołach wyższego stopnia, na uniwersytetach i akademiach muzycznych.

W tegorocznej odsłonie koncertu wystąpiło dziesięcioro wykonawców. Jako że wydarzenie przypada w okresie świątecznym, w programie tradycyjnie pojawiły się kolędy. "Wśród nocnej ciszy", "Gdy śliczna panna" i powszechnie znaną "Cichą noc" wyśpiewała Natalia Kozielska, absolwentka klasy fortepianu, uczestniczka ogólnopolskich kursów i warsztatów wokalnych. "Do szopy" i "Nie było miejsca dla ciebie" zebrani usłyszeli w wykonaniu Magdaleny Bartoszewicz z klasy wiolonczeli, która na koncert przygotowała również "Taniec gruziński" na ten instrument. Młodym solistkom akompaniował Grzegorz Sobczak.

Swoje zdolności wokalne (tym razem przy akompaniamencie Ewy Chomicz-Wysockiej) zaprezentowała też absolwentka klasy fletu a obecnie studentka Katedry Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie oraz uczennica Wydziału Wokalnego tamtejszej szkoły muzycznej II stopnia, Zuzanna Kozłowska. Wykonała "Tu ch’ai le penne, Amore" Giulio Cacciniego oraz "Pieśni kurpiowskie" Karola Szymanowskiego.

Po tego ostatniego kompozytora – jego "Wariacje b-moll" – sięgnął również Marcin Pękala, student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Przed nim do fortepianu zasiedli kontynuujący naukę w Suwałkach Karolina Kuśmierz i Adrian Złotkowski, którzy zagrali wybrane utwory Fryderyka Chopina.

W programie koncertu znalazły się także kompozycje na wibrafon, gitarę i klarnet. Kunszt operowania pałeczkami pokazał Szymon Boszko (obecnie uczeń V klasy II st. Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku), struny okiełznała Maja Kozłowska (uczennica PSM II st. w Suwałkach). Siłę klarnetu zademonstrowali Karolina Kuryło (PSM II st. w Suwałkach) i pracujący już jako nauczyciel absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, Ignacy Wysocki.

Kolejny koncert absolwentów już za rok.

Więcej w tej kategorii: « "Nowy początek" Komediowa noc »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot