• 1
  • 2
piątek, 13 styczeń 2017 10:25

Urodzona w Augustowie artystka doceniona

Napisane przez RED
Zdjęcie: pixabay Zdjęcie: pixabay

Urodzona w Augustowie artystka laureatką 24. edycji Paszportów Polityki. Podczas gali, która odbyła się 10 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie, nagrodę w kategorii Literatura za swoją debiutancką powieść odebrała Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

Przyznane już po raz dwudziesty czwarty "Paszporty Polityki" to prestiżowe wyróżnienia dla młodych twórców za szczególny wpływ na polską kulturę. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się urodzona w 1984 r. w Augustowie, wychowana w Białymstoku, Natalia Fiedorczuk – Cieślak, wnuczka Ireny i Wacława Bogdanów – długoletnich nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. w Grzegorza Piramowicza w Augustowie, pisarka, wokalistka, animatorka kultury, a także producentka muzyczna i autorka muzyki ilustracyjnej.

Jury konkursowe doceniło młodą artystkę "za przenikliwy portret współczesnej Polski widzianej od strony matek z wózkami, za chłodny i niebanalny obraz macierzyństwa, a także za żywy i pełen humoru literacki język w książce „Jak pokochać centra handlowe”.

Wydana w listopadzie 2016 roku debiutancka książka "Jak pokochać centra handlowe" Natalii Fiedorczuk-Cieślak została również zgłoszona do białostockiej Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego.

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie Zaproszenie »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek