Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 styczeń 2017 16:56

Rock na Bagnie ogłosił listę wykonawców

Napisane przez RED

Znamy już program Festiwalu Rock na Bagnie VII. Festiwal odbędzie się w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu, nad Biebrzą, w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2017r.

Rock na Bagnie dla wielu zwolenników dawnego FMR w Jarocinie stał się od pewnego czasu obowiązkowym celem letnich wypadów. Festiwal wspiera to co najlepsze w niezależnej, oraz undergroundowej muzyce rockowej, więc i tym razem atrakcji nie zabraknie, gdyż na scenie ulokowanej na plaży miejskiej w Goniądzu ponownie zagra około 30 wykonawców, a wśród nich:

• LAO CHE- obecnie czołowy przedstawiciel nurtu alternatywnego rocka w Polsce
• FARBEN LEHRE – podobnie jak LAO CHE, krajowa czołówka
• ARMIA – zespół legenda, który swoimi płytami „Legenda” i „Triodante” wpisał się na stałe w historię polskiego rocka
• SZTYWNY PAL AZJI – jeden z najpopularniejszych zespołów przełomu lat 80/90. Autor takich hitów jak „Wieża radości, wieża samotności” , „Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „Nasze reggae”...
• SEX BOMBA – kto nie nucił przeboju „Halo to ja”?
• BOOZE AND GLORY – obecnie czołówka europejska w nurcie oi/street punk. Prawie
7 milionów wyświetleń ich utworu „London skinhead crew” na portalu youtube mówi samo za siebie.
• SEDES, THE CORPSE, PO PROSTU, WAŃKA WSTAŃKA AND THE LUDOJADES – zespoły które pamiętamy z najlepszych lat FMR w Jarocinie
• DEAD INFECTION – światowa czołówka nurtu grindcore
Poza tym: PLEBANIA, PRAWDA, PODWÓRKOWI CHULIGANI, DUSSELDORF, BACHOR, BŁĘKITNY NOSOROŻEC, RUMOR, 72DR, HEADLESS BABIES, TRIPIS, BRACIA i SIOSTRY SS, SPIRIT OF 84, CZTERY KILO OBYWATELA, TESTER GIER, LONDYN' 70, LONG WAY TO GO.

To jednak nie wszystko, gdyż do składu dojdą jeszcze dwa zespoły wyłonione w kwietniu z przesłuchań, które raz w miesiącu odbywają się w warszawskim klubie „Znośna Lekkość Bytu”
w ramach projektu „Grunt to Bunt”, oraz białostockim „Hary Pub”.
Oprócz koncertów organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji: spotkania z autorami książek o tematyce muzycznej, kino festiwalowe, wystawy, zawody sportowe, jarmark... Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza na przełomie czerwca i lipca 2017r.

Karnety na festiwal w promocyjnej cenie 45zł są do nabycie w sieci sprzedaży TICKETPRO oraz KUP BILECIK. Natomiast karnety kolekcjonerskie tylko poprzez zakupy w internetowym sklepie „Szop na Bagnie” (www.sklep.rocknabagnie.pl).
Dodatkowo mieszkańców powiatu zapraszamy do zakupu karnetów w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, ul. Słowackiego 5a (wtorek, środa i piątek w godzinach 8-12).

Źródło: www.wrotapodlasia.pl