• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 02 luty 2017 13:57

Wcześniejsze Walentynki bluesowe

Napisane przez RED

Augustowscy miłośnicy bluesa od lat dzień Świętego Walentego kojarzą z koncertem akustycznym w Kaktusiku. W tym roku odbędzie się on w czwartek 9 lutego/19.00/. Data, oczywiście, nie jest przypadkowa – znaczna część koncertu będzie transmitowana w kultowej nie tylko dla środowiska bluesowego audycji Radiowej Trójki „Bielszy Odcień Bluesa”, poprowadzonej przez niezastąpionego redaktora Jana Chojnackiego, którego nie zabraknie w Augustowie. To on zapowie koncert.

W Kaktusiku zagrają muzycy z przysłowiowej najwyższej półki. Koncert rozpocznie wirtuoz harmonijki ustnej Tomek Kamiński; towarzyszyć mu będą Marek Tymkoff (gitara) i Jan Gałach (skrzypce). W drugiej części koncertu wystąpią muzycy z zespołu Hoodoo Band wraz z Janem Gałachem, który wyjątkowo będzie „spełniał obowiązki” perkusisty. Skład uzupełnią: Bartek Miarka (gitara), Tomasz Nitribitt (wokal) i Andrzej Stagraczyński (gitara basowa). Warto wspomnieć, że pomysł na taki skład powstał podczas rejsu statkiem na ostatnim Blues Maratonie, gdzie Jan Gałach znakomicie wsparł Tomasza Nitribitta i Andrzeja Stagraczyńskiego. Czego możemy oczekiwać muzycznie od takiego kwartetu? – Z pewnością dobrej muzyki, w której dominować będą stonesowskie i dylanowskie przeboje w bluesowych aranżacjach. Wieczór zapowiada się zatem znakomicie! To niepowtarzalna okazja, by posłuchać muzyków niemal w przeddzień długich tras koncertowych – Jan Gałach rusza niebawem w trasę z Maciejem Balcerem, wokalistą grupy Dżem, a Bartek Miarka ma krótką chwilę oddechu po turnée z Anitą Lipnicką i już 12 lutego ponownie rozpoczyna koncerty. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Mało tego – są jeszcze wolne stoliki! A kto spóźni się do Kaktusik, będzie mógł posłuchać koncertu w Radiowej Trójce.

Gdy rozpoczynaliśmy prace nad pierwszym Augustowskim Blues Maratonem nawet nie przypuszczaliśmy, że za kilka lat „Bielszy Odcień Bluesa” będzie nadawany z Augustowa...

APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot