• 1
  • 2
środa, 08 luty 2017 10:31

Namiary na Oscary z Kinochłonem

Napisane przez RED

Filmy, które zdecydowaliśmy się Państwu pokazać zostały docenione przez Akademię licznymi nominacjami. Na festiwalach zdobywały i zdobywają nagrody, a widzowie szeroko i głośno o nich dyskutują. Gdy 26 lutego powita Państwa Błażej Hrapkowicz cały świat będzie szykował się do oscarowej gali, a my rozpoczniemy "Namiary na Oscary" filmem nominowanym w 8 kategoriach. Tego wieczora zaproponujemy widzom zabawę w typowanie oscarowych zwycięzców i porozmawiamy o filmie z Adamem Krukiem, który tego dnia będzie naszym gościem.

Oto program i rozpiska godzinowa:

26.02 g. 19:15 "Moonlight", 8 nominacji, reż. Barry Jenkins, gość Adam Kruk
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. "Moonlight" jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

27.02 g. 18:15 "Toni Erdmann", nominacja w kategorii film nieanglojęzyczny, reż. Maren Ade
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

28.02 g. 19:15 "Manchester by the Sea", 6 nominacji, reż. Kenneth Lonergan
Lee Chandler (Casey Affleck) jest dozorcą, który stroni od ludzi. Mężczyzna wraca do rodzinnego miasta, gdy otrzymuje wiadomość o śmierci starszego brata Joe (Kyle Chandler). Ku swojemu zdziwieniu, Lee zostaje opiekunem prawnym bratanka Patricka (Lucas Hedges). Mężczyzna musi poradzić sobie z wychowaniem nastolatka, spotkaniem z byłą żoną Randi (Michelle Williams) i lokalną społecznością, która zna powody jego wyjazdu z Manchester-by-the-Sea sprzed lat.

Prowadzącym wszystkie spotkania z gośćmi będzie nasz dobry znajomy Błażej Hrapkowicz, polski krytyk filmowy, kulturoznawca. Współtwórca i prowadzący cykl "kino mówi" na kanale "Ale kino+", redaktor audycji w programie Czwartym Polskiego Radia: "Hrapkowidz". woje recenzje publikował m.in. w Kinie, Filmie oraz na portalach Dwutygodnik i Filmweb. Prowadził i współredagował Aktualności Filmowe w Canal+. W 2010 był nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Krytyka Filmowa". W 2014 roku zdobył główną nagrodę w konkursie im. Krzysztofa Mętraka przyznawaną młodym krytykom filmowym.

Cennik:
- karnet specjalny na 3 seanse przeglądu "Namiary na Oscary":
30zł. Uprawnia do darmowego wejścia na pokaz filmu: "Komunia" i "Więzi", który odbędzie się 3.IV
- bilet na seans pojedynczy - 13zł
- bilet na dwa seanse dla uczniów - 15zł

Organizator: DKF Kinochłon
Mecenat: augustowskie Placówki Kultury, Kino Iskra
Partner strategiczny: Brunswick Marine in Poland
Partnerzy medialni: Augustów24, Augustowski Reporter, Niebywałe Suwałki

- DKF Kinochłon -

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot