• 1
  • 2
czwartek, 16 marzec 2017 12:44

Pamięci kompozytora "Roty"

Napisane przez KA

Ubiegły rok, 2016, był ogłoszony przez Sejm rokiem Feliksa Nowowiejskiego. Ale i w tym roku jest dobra okazja, by przypomnieć osobę i twórczość tego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga, znanego głównie jako kompozytor "Roty". Sposobność wykorzystała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie, która zorganizowała obchody 140. rocznicy urodzin Nowowiejskiego.

Pierwsza część obchodów – pokaz multimedialny poświęcony życiu i twórczości kompozytora – odbyła się 2 marca. Prezentację z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć i fortepianowych nagrań przygotował Grzegorz Sobczak. Była ona adresowana przede wszystkim do uczniów szkoły muzycznej, którzy licznie zebrali się w tym dniu w sali koncertowej placówki.

Uczestnicy wydarzenia mogli także obejrzeć tradycyjną wystawę przygotowaną przez Lidię Karpińską i Bożenę Szumską-Niewiadomską. Uroczystego jej otwarcia z symbolicznym przecięciem wstęgi dokonała Anetta Pękala, kierownik sekcji fortepianu w PSM w Augustowie.

Kolejnym punktem rocznicowego programu będzie koncert, na który placówka zaprasza wszystkich zainteresowanych. Na scenie wystąpią uczniowie szkoły – soliści, chór i orkiestra. To muzyczne wydarzenie odbędzie się już 28 marca o godz. 17.00 (PSM Augustów, ul. Wybickiego 1). Wstęp wolny.

Zdjęcia: PSM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot