• 1
  • 2
piątek, 07 kwiecień 2017 10:49

Zagrali Ojcu Świętemu

Napisane przez KA

W poniedziałkowy wieczór, 3 kwietnia, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie odbył się koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II". Wydarzenie zorganizowano w związku z 12. rocznicą śmierci papieża-Polaka. Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie i nauczyciele placówki oraz zaproszeni goście.

W programie koncertu znalazły się utwory muzyczne różnych kompozytorów i na różne instrumenty, m.in. kompozycje fortepianowe Chopina i Griega, "Elegia" Faurego na wiolonczelę, "Allegro Moderato" Hollaendera na skrzypce. Rozbrzmiały również dźwięki gitar, fletu i dzwonków. O tę muzyczną oprawę zadbali młodzi wykonawcy: zespół Dzwoneczki Anielskie, Karolina Kuśmierz, Jakub Truszkowski, Magda Bartoszewicz, Zuzanna Bonarska, Gabriela Szałwińska, Melania Artemis Nikolopoulou i Martyna Ulikowska.

Poszczególne występy przeplatane były słowem poetyckim – wiersze własne oraz innych związanych z naszym miastem autorów poświęcone św. Janowi Pawłowi II i jego pobytowi w naszym regionie zaprezentowali Krzysztof Anuszkiewicz, Patrycja Olizarowicz, Erazm Stefanowki, Józefa Drozdowska i Wiktoria Nikolopoulou.

Koncert przygotowały: Bożena Szumska-Niewiadomska, Lidia Karpińska i Anetta Pękala.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot