• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 07 kwiecień 2017 10:49

Zagrali Ojcu Świętemu

Napisane przez  KA

W poniedziałkowy wieczór, 3 kwietnia, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie odbył się koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II". Wydarzenie zorganizowano w związku z 12. rocznicą śmierci papieża-Polaka. Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie i nauczyciele placówki oraz zaproszeni goście.

W programie koncertu znalazły się utwory muzyczne różnych kompozytorów i na różne instrumenty, m.in. kompozycje fortepianowe Chopina i Griega, "Elegia" Faurego na wiolonczelę, "Allegro Moderato" Hollaendera na skrzypce. Rozbrzmiały również dźwięki gitar, fletu i dzwonków. O tę muzyczną oprawę zadbali młodzi wykonawcy: zespół Dzwoneczki Anielskie, Karolina Kuśmierz, Jakub Truszkowski, Magda Bartoszewicz, Zuzanna Bonarska, Gabriela Szałwińska, Melania Artemis Nikolopoulou i Martyna Ulikowska.

Poszczególne występy przeplatane były słowem poetyckim – wiersze własne oraz innych związanych z naszym miastem autorów poświęcone św. Janowi Pawłowi II i jego pobytowi w naszym regionie zaprezentowali Krzysztof Anuszkiewicz, Patrycja Olizarowicz, Erazm Stefanowki, Józefa Drozdowska i Wiktoria Nikolopoulou.

Koncert przygotowały: Bożena Szumska-Niewiadomska, Lidia Karpińska i Anetta Pękala.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^