• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 22 maj 2017 12:14

Święto tańca i muzyki w międzynarodowej obsadzie

Napisał
Źródło zdjęcia: Pixabay Źródło zdjęcia: Pixabay

W czwartek, 25 maja rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali w Europie.

Udział w wydarzeniu weźmie blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji, w sumie prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat. Młodzi artyści powalczą o Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki Wigier oraz Grand Prix festiwalu. Ich popisy oceniać będą znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy: Wanda Kwietniewska, Sławomir Wierzcholski, Krystyna Piotrowska, Barbara Słabicka i Ignacy Ołów oraz Sebastian Białobrzeski, Maria Gierasimiuk, Wiesław Dąbrowski i Siergiej Kowaliew. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Aleksander Pałac, muzyk, redaktor muzyczny TVP i ceniony twórca programów muzycznych promujących młode talenty.

XVII edycję festiwalu zainauguruje, w czwartek, 25 maja baśń taneczna „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii Iryny Popowej. Natomiast w piątek w Sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi energetyczna i żywiołowa Dance Folk Group ROKVA z Gruzji.

Festiwal uwieńczy uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i prezentacją laureatów, a także koncertem wspomnieniowym, podczas którego młodzi artyści zaprezentują piosenki Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziała Ewa Błaszczyk – Janczarska, znakomita aktorka i prezes Fundacji Akogo? Galę Festiwalową poprowadzi Monika Zamachowska, popularna dziennikarka telewizyjna i współautorka cieszących się zainteresowaniem publiczności programów telewizyjnych. Gala zostanie zarejestrowana i wyemitowana na antenie Telewizji Polskiej.

Serdecznie polecamy i zapraszamy.

 

Źródło: SOK Suwałki

Gruby Benek