• 1
  • 2
wtorek, 04 lipiec 2017 11:22

Lato w rytmie Bluesa

Napisał

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na jubileuszowy V Augustowski Blues Maraton. W dniach 18-22 lipca za sprawą największych osobistości polskiego i europejskiego bluesa Augustów rozkołyszą rytmy różnych stylów tego gatunku muzycznego.

W tym roku na kameralnej scenie Kaktusika staną, m.in. amerykański gitarzysta i wokalista Chuck Frazier, zręcznie żonglujący bluesem, jazzem, soulem i rockiem, The Fuse z magnetycznym groove’em, żywiołowy i energetyczny duet specjalizujący się w jam session Werbińska & Pawlina, czy kanadyjski wirtuoz gitary Wolf Mail.

W muzyczny rejs po augustowskich jeziorach zabiorą nas zaś ulubieńcy festiwali bluesowych Hot Tamales oraz trójmiejska formacja rhythm & blues Cotton Wing, która chętnie sięga także do soulu, funky i gospel.
Ostatni dzień Marathonu to koncert na Rynku Zygmunta Augusta. Na deskach sceny miejskiej staną ponownie Cotton Wing, oraz muzycy zaangażowani w projekt CZARNY PIES - Leszek Winder, Jan Gałach, Krzysztof Ścierański i Krzysztof Kot, na deser zaś Jan Gałach Band.

Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Koncerty w Kaktusiku i na Rynku Zygmunta Augusta – WSTĘP WOLNY. Rejs koncertowy – biletowany.

Serdecznie zapraszamy

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.