• 1
  • 2
piątek, 21 lipiec 2017 11:35

Zlot Fanów Harry'ego Pottera w Augustowie

Napisane przez MC

W tym roku mija dwadzieścia lat od światowej premiery pierwszej powieści z cyklu o Harrym Potterze. Mało kto spodziewał się chyba wówczas, z jakim odzewem spotka się ta książka. W późniejszych latach niektórzy określali ją jako czytelniczą rewolucję; dzieci, które rzekomo porzuciły już czytanie na rzecz gier komputerowych, zaczytywały się teraz masowo przygodami młodego czarodzieja.

Dzisiaj, liczący siedem tomów powieściowy cykl na stałe wpisał się w krajobraz literatury młodzieżowej. Sprzedał się on do tego czasu w wielu milionach egzemplarzy. Doczekał się licznych ekranizacji, książkowych rozszerzeń i sztuki teatralnych. Z całą pewnością można mówić o pokoleniu, wychowanych na tych książkach. A kolejni młodzi czytelnicy wciąż po nie sięgają.

Także w tym roku w Augustowie odbędzie się Zlot Fanów Harry'ego Pottera. Impreza odbędzie się 29 lipca w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Rozpocznie się o godzinie 9 i trwać będzie cały dzień, aż do godziny 20. Wśród zaplanowanych atrakcji przewidziana jest między innymi gra terenowa, cosplay oraz konkursy z nagrodami.

Zapowiada się więc nie lada gratka dla starszych i młodszych fanów serii. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych spędzeniem soboty w świecie magii.

Taekwondo
Gruby Benek