• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 11 sierpień 2017 14:48

Pierwszy laureat

Napisane przez  MC

Krótka rozmowa z Szymonem Teżewskim, zdobywcą nagrody burmistrza za powieść „Eteromanka”

Jak ci się podobało, gdy radny, odczytujący uzasadnienie przyznania ci nagrody, przechrzcił twoją powieść na „Erotomankę”?

W ogóle mnie to nie zaskoczyło, bo wymyślając tytuł, celowo wprowadziłem taką pułapkę, żeby nabierać ludzi. To taki śmieszny trick, jednocześnie przykuwający uwagę.

Odczułeś satysfakcję, że twoja sztuczka zadziałała w takiej sytuacji?

Tak, bardzo się z tego powodu ucieszyłem. Dobrze jest, gdy takie humorystyczne akcenty pojawiają się podczas tego typu wydarzeń. Tak powstają niezapomniane anegdoty.

Jakie uczucia towarzyszą samemu zdobyciu nagrody?

Jest to dla mnie miłe wyróżnienie, zwłaszcza że jest to pierwsza edycja tej nagrody. Jeśli z czasem zyska ona większy prestiż, to będę mógł się pochwalić, że to ja byłem pierwszym jej laureatem.

Zamiast do nagrody mogłeś się zgłosić do comiesięcznego stypendium, ale wówczas musiałbyś do końca roku ukończyć książkę. Nie kusiło cię, żeby w ten sposób dodatkowo się zmobilizować?

Bardzo długo się nad tym zastanawiałem. I chociaż wiem, że taki bat by się przydał, to zdałem sobie sprawę, że w planie mam jeszcze tyle a tyle stron i tematów na rozdziały, jeśli miałbym na ich opracowanie zaledwie pół roku, to zwyczajnie nie byłoby to możliwe.

Mógłbyś wobec tego uchylić rąbka tajemnicy, nad czym teraz pracujesz?

Jeszcze nie wymyśliłem, jak o tym opowiadać. Mogę jedynie zdradzić, że punktem wyjścia jest dla mnie kwestia pamięci. Poza tym będzie to coś dużo większego objętościowo niż „Eteromanka”. Ale to to wszystko jest na razie w sferze planów, bo napisanego tekstu mam w tej chwili mniej niż było w mojej pierwszej powieści.

Życzymy więc dużo natchnienia!

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^