• 1
  • 2
  • 3
środa, 06 wrzesień 2017 21:15

Kryształowy Jubileusz „Bystrego”

Napisane przez RED

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na uroczysty koncert „Na ludową nutę” z okazji jubileuszu 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”, który odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 11:00 w sali augustowskiego kina Iskra.

Zespół, pod instruktorskim okiem Haliny Poźniakowskiej, święci tryumfy na krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach folklorystycznych. Od początku swojej działalności kultywuje tradycje, obrzędy i pieśni regionu augustowsko-suwalskiego. Ale nie tylko – podtrzymuje zanikające elementy folkloru, odtwarza tańce narodowe i ludowe, przyśpiewki i muzykę ludową, nie zapominając o strojach, instrumentach, gwarach różnych regionów Polski.

Od piętnastu lat ich koncerty są zawsze fascynującą wyprawą w świat, który zanika – folklorystyczne widowiska, dopracowane w najdrobniejszym szczególe, poruszają ludowe struny serc i dusz.
Tak też zapewne będzie podczas koncertu jubileuszowego.

Serdecznie zapraszamy
WSTĘP BEZPŁATNY

APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot