• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 11:01

15-lecie Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”

Napisane przez RED

W niedzielę, 17 września w kinie Iskra w Augustowie odbył się uroczysty jubileusz Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”. Doniosłe wydarzenie 15-lecia istnienia grupy zgromadziło wielbicieli zespołu i ludzi z nim związanych. W uroczystościach wziął także udział Wojciech Walulik Burmistrz Augustowa.

Dzięki zaangażowaniu i zamiłowaniu do szczegółów zespól prezentuje od lat wysoki poziom artystyczny skupiając się na odpowiednim doborze repertuaru, strojów i instrumentów. Barwny folklorystyczny anturaż i kultywowanie bogactwa języka oraz tradycji tańca ludowego, czyni zespół orędownikiem polskiej kultury.

-Dziękuję Państwu za wytrwałą pracę oraz poniesiony trud w realizacji pasji, dzięki której możemy cieszyć się z obcowania z kulturą i tradycją polską – powiedział burmistrz Wojciech Walulik.

Nad utrzymaniem wysokiego poziomu repertuaru i jakości prezentowanych widowisk czuwa Halina Poźniakowska. Dzięki wytężonej pracy zespół Bystry występuje od lat na scenach w kraju i poza jego granicami, poruszając serca swoich odbiorców oraz sławiąc miasto Augustów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot