• 1
  • 2
piątek, 29 wrzesień 2017 19:17

„Dla mnie, dla ciebie, dla nas”

Napisane przez RM

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno –Społeczne w sierpniu realizowało Projekt Erasmus + „For me, for you, for us”. Uczestnikami projektu „Dla mnie, dla ciebie, dla nas” była młodzież pochodząca ze wsi i małych miasteczek na Litwie i w Polsce.

Każda z grup liczyła 20 osób w wieku 15 – 18 lat oraz dwóch liderów. Liderami byli nauczyciele i opiekunowie z naszych szkół oraz placówek kultury, którzy na co dzień uczą i prowadzą zajęcia taneczne i teatralne. Miejscem realizacji projektu było Murzasichle koła Zakopanego.

Członkowie obu grup należą do zespołów tańca ludowego w swoich krajach, gdzie oprócz umiejętności tanecznych, rozwijają również umiejętności aktorskie. Dzięki temu młodzież miała możliwość wykorzystać swoje doświadczenie i umiejętności związane z tańcem i teatrem, oraz wymieniać się technikami. Młodzież uczestnicząca w projekcie uczyła się tolerancji wobec innych kultur. Ponadto poznawała kulturę litewską (a Litwini polską) i zintegrowała się we wspólnym gronie. Zarówno grupa litewska, jak i polska, miały już ze sobą kontakt podczas poprzedniego projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+.


Ryszard Młodzianowski/ASKS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek