Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 październik 2017 14:23

Koncert zaduszkowy Raczki Nocą

Napisane przez Red

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach serdecznie zaprasza na koncert zaduszkowy Raczki Nocą, który odbędzie się 29 października o godzinie 19:00 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

To już trzecia edycja jesiennych spotkań muzycznych, podczas których będziemy gościć wyjątkowy duet Natalia Czekała oraz Krzysztof Guzewicz z projektem Koncepcje bez twarzy. Koncert zostanie tradycyjnie okraszony pokazem archiwalnych zdjęć dawnych Raczek i ich mieszkańców ze zbiorów Raczkowskich Archiwaliów. Pokaz fotografii "live" autorstwa Marcina Pawlukiewicza.

"Koncepcje bez twarzy" to opowieści złożone ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów "niedomyślonych" historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Dopiero w zetknięciu z fotograficznym tłem, w jednej chwili nabierają pełnych znaczeń. Skrawki muzyczne stają się historiami uwiecznionych w kadrze ludzi. Korzystając z ulotnego i nienazwanego duet stara się rozciągnąć te elementy w czasie, tak by nadać im wagę i znaczenie, by bez pośpiechu osadzić się w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem i czystą emocją. Mieszanka elektroniki, głosu ludzkiego, pianina, mis tybetańskich, bębnów świata, kiedyś, gdzieś... i tu, i teraz.

Wstęp wolny!

Źródło: www.gok.raczki.pl