• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 kwiecień 2018 19:39

„Każdy ma własną prawdę”, czyli historia pewnego skandalu…

Napisane przez AK

Co prawda, emocje po zimowych igrzyskach olimpijskich już nieco opadły, ale DKF KINOCHŁON przygotował Państwu film, który spowoduje wzrost sportowej adrenaliny we krwi! 12 kwietnia o godz. 20:15 w augustowskim kinie Iskra zaprezentujemy obraz, który niczym najlepszy z najmroczniejszych kryminałów, odkryje przed Państwem kulisy jednego z najbardziej widowiskowych sportów zimowych.

Tonya Harding, bohaterka filmu, jaki pokażemy, to amerykańska łyżwiarka figurowa, która w 1991 roku jako druga kobieta w historii wykonała potrójnego Axla i wywalczyła wicemistrzostwo świata. Była jednocześnie kochana i nienawidzona przez Amerykanów. Pochodząca z patologicznej rodziny, maltretowana psychicznie i fizycznie przez matkę, młoda łyżwiarka to uosobienie niesamowitej siły charakteru i skłonności do kontrowersyjnych zachowań – sportowiec, który dla olimpijskiego złota jest w stanie poświęcić wszystko i zrobić jeszcze więcej...

Niezwykle utalentowana, ale i nieakceptowana w środowisku sportowym ze względu na swoje pochodzenie, zawodniczka prze niczym burza w łyżwiarskich dokonaniach. Aż do 1994 roku, kiedy przed mistrzostwami świata gruchnęła wiadomość o brutalnym napadzie na jej główną rywalkę – Nancy Kerrigan. Czy tak Tonya torowała sobie drogę do medalu olimpijskiego...?

Wartka akcja, wspaniały montaż, stylizowane na lata 90’ zdjęcia, widowiskowe sekwencje na lodowisku i szczypta humoru – oto recepta na udaną biografię sportową. Film wybitny w swej konstrukcji, tak samo jak wybitne są role głównych aktorek – Margot Robbie i Allison Janney, która za kreację wyrodnej matki Tonyi otrzymała Oscara.

Nie znajdziecie tu hołdu dla osławionego „american dream”, a kulisy jednego z najgłośniejszych skandali w sporcie w historii Stanów Zjednoczonych. Historię kariery Tonyi Harding będzie śledzić z nami Kaja Klimek – publicystka popkulturowa, która z KINOCHŁONEM zna się nie od dziś i opowie nam trochę – tym razem przed seansem – o filmowej stronie łyżwiarstwa figurowego i fenomenie produkcji „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

Takiego filmu nie można przegapić – bądźcie z nami!

Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

 

Alicja Kędzierska

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.