• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 15 maj 2018 16:10

O prasłowiańskich wierzeniach na Skypie

Napisane przez MR

Kto najlepiej wie, co warto polecić do czytania współczesnemu gimnazjaliście lub licealiście? Jego rówieśnik, który dużo czyta, a jeszcze lepiej rówieśnik, który jest blogerem literackim i dostaje prosto z wydawnictw nowości wydawnicze do zrecenzowania. W Augustowie taką osobą jest Maciek Trojanowski – autor blogu „Czytanie Jest Spoko”.

To Maciek podpowiedział mi, że teraz modna jest literatura fantasy wykorzystująca prasłowiańskie wierzenia, taka jak dwie serie książek młodej polskiej autorki Pauliny Hendel: "Zapomniana księga" i "Żniwiarz".

Razem z Maćkiem zorganizowaliśmy spotkanie autorskie na Skypie z panią Hendel w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, gdzie pracuję. Ja przygotowałam krótką prezentację o autorce i jej książkach oraz przeczytałam najbardziej intrygujące fragmenty jednej z nich. Maciek z kolei przygotował i przeprowadził 15-minutową rozmowę z autorką. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania, gdyż dwie zaproszone na to spotkanie mało czytające klasy wypożyczyły wszystkie dostępne w bibliotece książki Pauliny Hendel.

Wszystkim rodzicom, którzy nie wiedzą, co podsunąć do czytania swoim nastoletnim dzieciom oraz wszystkim nastolatkom, które nie wiedzą co warto przeczytać, polecam blog Maćka Trojanowskiego: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

Monika Rowińska
nauczycielka bibliotekarka
w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Drewno opałowe
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz