• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 15 maj 2018 16:10

O prasłowiańskich wierzeniach na Skypie

Napisane przez  MR

Kto najlepiej wie, co warto polecić do czytania współczesnemu gimnazjaliście lub licealiście? Jego rówieśnik, który dużo czyta, a jeszcze lepiej rówieśnik, który jest blogerem literackim i dostaje prosto z wydawnictw nowości wydawnicze do zrecenzowania. W Augustowie taką osobą jest Maciek Trojanowski – autor blogu „Czytanie Jest Spoko”.

To Maciek podpowiedział mi, że teraz modna jest literatura fantasy wykorzystująca prasłowiańskie wierzenia, taka jak dwie serie książek młodej polskiej autorki Pauliny Hendel: "Zapomniana księga" i "Żniwiarz".

Razem z Maćkiem zorganizowaliśmy spotkanie autorskie na Skypie z panią Hendel w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, gdzie pracuję. Ja przygotowałam krótką prezentację o autorce i jej książkach oraz przeczytałam najbardziej intrygujące fragmenty jednej z nich. Maciek z kolei przygotował i przeprowadził 15-minutową rozmowę z autorką. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania, gdyż dwie zaproszone na to spotkanie mało czytające klasy wypożyczyły wszystkie dostępne w bibliotece książki Pauliny Hendel.

Wszystkim rodzicom, którzy nie wiedzą, co podsunąć do czytania swoim nastoletnim dzieciom oraz wszystkim nastolatkom, które nie wiedzą co warto przeczytać, polecam blog Maćka Trojanowskiego: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

Monika Rowińska
nauczycielka bibliotekarka
w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^