• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 22 maj 2018 14:33

„Mamo, Ty jesteś moim powietrzem… Tato, Ty jesteś moim okrętem…”

Napisała
Dzień Rodziny w Netcie Dzień Rodziny w Netcie

Zbliża się Dzień Matki, Dziecka, a za miesiąc będzie Dzień Ojca. Teraz jest więc najlepszy czas na rodzinę i dla rodziny. Od kilku już lat, w okolicach tych świąt, różne organizacje czy samorządy zapraszają całe rodziny na spotkania, by podkreślić, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu rodziców z ich pociechami. W dobie komórek i gier komputerowych, przy nieustannej gonitwie za pieniądzem, warto zastanowić się nad tym, jak można zorganizować czas dziecku, by przebywało z dala od „cudów techniki”, a przede wszystkim bliżej rodzica.

Tak jest w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Netcie, która corocznie w drugi dzień Zielonych Świątek, organizuje Dzień Rodziny dla całej społeczności szkolnej. Chce w ten sposób, poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie, pomóc w zacieśnianiu relacji rodziców z dziećmi. Przygotowane przez nauczycieli występy dzieci uwrażliwiają na okazywanie szacunku osobom starszym. Niegdyś prezentem dla mamy czy taty była laurka. W dzisiejszym świecie, w którym liczą się przede wszystkim wartości materialne, szkoła w Netcie pokazuje dzieciom, iż własnoręcznie wykonany upominek daje więcej radości aniżeli najcenniejszy prezent ze sklepowej półki.

Wczorajszy (21.05.2018) festyn rodzinny rozpoczął się akademią w budynku szkoły. Jak co roku uczniowie dali występ artystyczny z wierszami i piosenkami o tematyce rodzinnej. Rodziców zaproszono do udziału w konkursach, gdzie musieli wykazać się wiedzą m.in. dotyczącą prac codziennych swojego małżonka np. etapy postępowania przy wymianie opon. Dzieci zobaczyły, że rodzice też potrafią się bawić, śpiewać, grać w piłkę… Największym zaskoczeniem i zarazem miłą niespodzianką było przedstawienie teatralne z rodzicami w rolach głównych. Żaden teatr nie powstydziłby się sztuki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu mam i ojców z Netty. Dalsze atrakcje czekały na boisku szkolnym. Były dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy przy poczęstunku zrobionym przez rodziców. Dzień Rodziny sponsorował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz