• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 maj 2018 08:51

"Skajpark" w Augustowie pomalowano - fotorelacja

Napisane przez Anita Klebanowska
"Skajpark" Augustów "Skajpark" Augustów fot. Bogusław Dudziuk

Bractwo Bartne zorganizowało na augustowskim skate parku warsztaty street-artu, w ramach których około 30 uczestników w wieku 10-13 lat pod okiem doświadczonych artystów pomalowało to miejsce. Dzięki nim i ponad stu puszkom farby, nie jest tam już tam szaro. Najbardziej uhonorowana została nazwa skate parku: "Skajpark".

"Skajpark" to nie błąd. Taka nazwa naszego augustowskiego skate parku jest już niemalże oficjalna. Niewtajemniczonych informujemy, że nazwa nie wzięła się znikąd. Za autora uznawany jest Marian Dyczewski, który określał tak skate park w swoich wystąpieniach.

Prace nad pomalowaniem skate parku rozpoczęły się w sobotę (28 maja) o godz. 11:00, kiedy na rozgrzewkę pomalowano nieopodal fragment płotu budowanej bazy kajakarzy. Odczytamy tam napis: "Skajpark gang". Następnego dnia dzieci miały nieograniczone pole do popisu. Ograniczała je tylko wyobraźnia i sugestie pań plastyczek. Efekty ich pracy widać na załączonych fotografiach.

Augustowski skate park został oddany do użytku jesienią 2017 roku, a znajduje się w jednej z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów części Augustowa. Realizowane tam warsztaty miały na celu udekorowanie go w sposób estetyczny i trwały, aby samowolnie powstające na nim graffiti nie stały się elementem szpecącym to miejsce. Co więcej dzieła street-artowe nie miały być narzucone, ale wypracowane wraz z użytkownikami skate parku, którzy czują się gospodarzami na tym obiekcie.

Dzięki projektowi realizowanemu przez Bractwo Bartne częściowo z dotacji uzyskanej z Urzędu Miejskiego w Augustowie, ale przede wszystkim dzięki współpracy z młodzieżą, udało się te założenia zrealizować.

Fotorelację przygotowali: Anita Klebanowska, Bogusław Dudziuk i Jakub Turel.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Weterynarz
KA-MIX
Drewno opałowe
DrewSot