• 1
  • 2
niedziela, 10 czerwiec 2018 13:31

"Augustów stolicą motocykli" - fotorelacja z X Augustowskich Motonocy

Napisane przez Anita Klebanowska
Augustowskie Motonoce 2018 Augustowskie Motonoce 2018 fot. Bogusław Dudziuk

Już po raz dziesiąty weekend w Augustowie należał do motocyklistów. W tym roku Augustowskie Motonoce odbyły się 8–10 czerwca. Główne atrakcje to: parada, czyli przejazd motocyklistów przez miasto, pokaz stuntu oraz moc koncertów w miasteczku zlotowym.

O opinie na temat Motonocy pytaliśmy uczestników imprezy na Rynku Zygmunta Augusta. Były one zazwyczaj bardzo optymistyczne: "Ludzie potrzebują takich imprez. Augustów nie wykorzystuje potencjału w całości, brakuje nam tu koncertów Sławomira, Zenka, albo innych gwiazd tego typu, ale dobrze, że chociaż na Motonoce można co roku liczyć". "Piękne maszyny, jeszcze piękniejsze kobiety... Przychodzę tu co rok, bo wiem, że takich atrakcji na tej imprezie nie zabraknie". "Wystarczy się rozejrzeć. Impreza żyje dzięki pasjonatom, którzy zjeżdżają się do nas z całej Polski. Augustów choć w ten weekend może być nazwany stolicą motocykli. Pogoda dopisuje. Mi jako fanowi jednośladów i Augustowa nic więcej do szczęścia nie potrzeba". "Jak widać zainteresowanych nie brakuje, to już tradycja".

Pozytywnym opiniom nie było końca również w czasie naszej transmisji na żywo z parady motocyklowej, którą udostępniliśmy na Facebooku, m. in.: "Podziękowania organizatorom za piękny nastrój i emocje. Prosimy o więcej takich imprez i wydarzeń", "To jest dopiero udana impreza, która co rok się udaje, aby się odbywała co rok", "Piękna impreza. Brawa organizatorom, a uczestnikom dzięki za wspaniały pokaz i nastrój".


Nie każdemu, będącemu w tym czasie na Rynku Zygmunta Augusta, udzielił się pozytywny nastrój: "Może i fajnie, tylko bardzo głośno...". "Wie pani co, ja w tej imprezie nie uczestniczę. Wyszłam po zakupy. Ale opinię mam - co roku jest to samo, a mi przeszkadza ten hałas i tłum ludzi".

Jednakowoż, impreza dedykowana jest miłośnikom motocykli, a tych podczas X Augustowskich Motonocy nie brakowało. Podobnie jak motocykli - wszelkich marek, typów, modeli, kolorów i roczników...

Poniższą fotorelację przygotował Bogusław Dudziuk.

Gruby Benek