• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 11:41

VIII Nocne Czytanie Książek

Napisane przez  BD

Taka noc w naszej bibliotece zdarza tylko raz w roku. W nocy z 2 na 3 czerwca APK – Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci w wieku 6-9 lat wraz z rodzicami na imprezę czytelniczo – rekreacyjną VIII Nocne czytanie książek w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Wszystko po to, by w niecodziennych warunkach spędzić noc poza domem, w niekonwencjonalny sposób promować czytanie i pokazać, że w bibliotece jest zawsze ciekawie. Poprzez wspólną zabawę, gry i tańce poznawaliśmy historię Polski, czytaliśmy fragmenty ulubionych książek i obejrzeliśmy film.

W nawiązaniu do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczne Nocne czytanie książek odbyło się pod hasłem „Piękna nasza Polska cała...”. Pani Żaneta Malesińska z Tęczowego Studia Zabaw Fantazja w Augustowie bardzo twórczo i kreatywnie zapoznała dzieci z polskimi i augustowskimi legendami oraz historią naszego kraju. Dzieci musiały wykazać się refleksem, inteligencją, spostrzegawczością, zręcznością...

Odwiedziliśmy Kraków i zamieszkującego go Smoka Wawelskiego, który próbował złapać i pożreć owieczki. Ale dzieci znalazły 15 różnych sposobów (bez użycia siły) na pokonanie bestii. Później przenieśliśmy się na zamek, gdzie zatańczyliśmy menueta, księżniczki „wyhaftowały” swoje imiona na chustkach podarowanych swoim rycerzom. Później przenieśliśmy się do Warszawy, tej z okresów rozbiorów i wolnej Polski. Tu czekały na nas zabawy z mapą – dzieci „odzyskiwały” Polskę i walczyły na rewolwery wierszykami łamiącymi języki. Poznaliśmy bliżej osobę Józefa Piłsudskiego - kilka ciekawostek z życia codziennego Marszałka. Dzieci dowiedziały się, że uwielbiał herbatę (była degustacja różnego rodzaju herbat) a nie znosił grochówki. Na koniec wróciliśmy do Augustowa. Zapoznaliśmy się z legendą o powstaniu miasta, o miłości króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, o naszych skarbach z Puszczy Augustowskiej, czyli sosnach.

W nastrojowej scenerii, w kręgu „ogniska” dzieci samodzielnie lub z pomocą mam czytały fragmenty ulubionych książek. Przed snem odbyła się jeszcze projekcja filmu. W czytelni zamienionej tej nocy w salę kinową dzieci wraz z rodzicami obejrzały polski film przygodowo- detektywistyczny pt. "Tarapaty" z 2017 roku w reżyserii Marty Karwowskiej. To opowieść o sile przyjaźni, wakacyjnych kłopotach i poszukiwaniu skarbów. Tak zaczęła się niebezpieczna przygoda, z której Julka i Olek (bohaterowie filmu) tylko działając wspólnie mieli szansę wybrnąć z tarapatów.

Na zakończenie wspólnej przygody w bibliotece dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i słodką niespodziankę.

Dziękujemy za wspólną zabawę i ... widzimy się w bibliotece?

- MBP -

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^