• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 13 czerwiec 2018 09:32

Augustów czyta, Lipsk czyta!

Napisane przez  BD
Tydzień Czytania Dzieciom Tydzień Czytania Dzieciom

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom nie mógł się odbyć bez udziału Augustowa i Lipska. Szkolne biblioteki zaprosiły dzieci na szalone warsztaty z książką „Tam, gdzie żyją dzikie stwory”. Dzieci we własnoręcznie wykonanych strojach i z oryginalnymi instrumentami własnej konstrukcji, paradowały po szkole, robiąc wielki hałas i wzbudzając zazdrość kolegów, którzy męczyli się w tym czasie w ławkach. Młodzież uczestniczyła w grze czytelniczej „Dziennik cwaniaczka”, szukając ukrytych w bibliotekach wskazówek i rozwiązując kolejne zagadki. Starsi zagrali młodszym spektakl kukiełkowy „O wawelskim smoku”, czytali im książki na bajkowym dywanie, przygotowali gry i zabawy do wierszy Tuwima.

Dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach wymyślonych przez bibliotekarzy. Mogły wykazać się kreatywnością, wypełniając według własnego pomysłu puste dymki w komiksach. Mogły rozwiązywać zagadki dnia wywieszone na gazetce, odpowiedzi wrzucając do specjalnej skrzynki. Mogły zmierzyć się w najpiękniejszej recytacji wierszyków łamiących języki oraz zagrać w grę podłogową, w której, aby przesunąć się o kolejne pola, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące bohaterów książek.

Ukoronowaniem Tygodnia Czytania były spotkania autorskie z Józefą Drozdowską wokół jej nowej książki „Opowieści z domu pod topolą”. Augustowska poetka i regionalistka opowiedziała dzieciom jak w czasach jej dzieciństwa obchodzono Zielone Świątki w Studzienicznej. Mówiła o pięknie udekorowanych wozach konnych, chlebie pieczonym na liściach tataraku, wstążkach na starannie zaplecionych warkoczach dziewczynek i oczywiście o pistunach, korkowcach i innych odpustowych cudach ze straganów.

Tydzień Czytania Dzieciom zorganizował augustowski oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich we współpracy z Fundacją ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, a wzięły w nim udział biblioteki z SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, Szkoły Społecznej oraz Zespołu Szkół w Lipsku.

Monika Rowińska
prezes TNBSP Oddziału w Augustowie

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^