• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 czerwiec 2018 18:23

Lato w Augustowie sprzed 80 lat

Napisane przez Anita Klebanowska
lato w Augustowie 1939 lato w Augustowie 1939 YouTube

Przez współczesne informatory turystyczne Augustów określany jest jako najlepsze miejsce na aktywny wypoczynek. Wydaje się, że w naszym mieście przez 80 lat nic się nie zmieniło... wyłącznie pod tym względem.

21 czerwca jest pierwszym dniem lata, a już dzień później rozpoczynają się tegoroczne wakacje. To wspaniała okazja, by cofnąć się w czasie do lata w 1939 roku. Internet kryje mnóstwo bezcennych wspomnień z Augustowa utrwalonych w czarno-białej fotografii. Jednym z przykładów może być animacja zdjęć R. i S. Wajnikonis z letniego wypoczynku w Augustowie sprzed prawie 80 lat. "Podkład muzyczny pozornie bedący w kontraście z tematyką filmu odwołuje się do wartości ponadczasowych i ponad podziałami. Zdjęcia wykorzystane w filmie zostały opublikowane na facebookowym profilu 'Albumy z niepublikowanymi skanami'" - czytamy w opisie filmu.

Kajaki, park linowy, wyciąg nart wodnych, jazda konno, rejsy statkiem, korzystanie z kąpielisk czy wycieczki rowerowe to najczęściej wybierane sposoby na spędzanie czasu w Augustowie we współczesne wakacje. Urokliwe jeziora i lasy pozwalały na to, by wiele spośród tych form wypoczynku wpisywało się w plan wypoczynku w naszym mieście już 79 lat temu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot
KA-MIX