• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:10

XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym za nami

Napisała
XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym UM Augustów

W niedzielę, 29 lipca Augustów zamienił się w port dla niezwykłych wehikułów. Nad rzeką Netttą odbyła się 23. Edycja Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok. Organizatorami jednej z największych wakacyjnych imprez w Augustowie są Polskie Radio Białystok, Miasto Augustów, Augustowskie Placówki Kultury.

W tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział ponad 20 ekip z różnych regionów Polski (m.in. Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Wrocławia, Gdańska, ale też chętnie udział wzięli nasi lokalni - z Augustowa, ze Sztabina, Siemiatycz, Czeremchy czy Białegostoku - przypis redakcji). Zgodnie z zasadami pływadła muszą utrzymać się na wodzie i pokonać około kilometrowy odcinek. Tak jak w ubiegłych latach i w tym nie zabrakło pomysłowych konstrukcji tworzonych z wielką wyobraźnią (kilka konstrukcji nawiązywało do tematyki setnej rocznicy odzyskania niepodległości - przyp. red.) i dopingującej publiczności.

Pierwsze miejsce zajęła załoga pływadła San Escobar (pływające wesołe miasteczko z karuzelą i watą cukrową - przyp. redakcji), drugie miejsce zostało przyznane konstrukcji ORP Orzeł, a trzecie miejsce zajął Zaginiony legion (Piłsudskiego- przyp. red.).

Jury przyznało również 5 wyróżnień. Wyróżniony został: Wodnociąg rekreacyjno-rozrywkowy..., Zalane syrenki, Mad MAX na drodze do Supraśla, King Kong oraz Żaglownica Kallisto.

„Co ma pływać nie utonie” każdego roku dostarcza uczestnikom i publiczności wielu emocji. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym zakończył koncert Podulki i Mroza.

- UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

KA-MIX
DrewSot