Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 sierpień 2018 12:03

Moda na selfie z Kamedułą

Napisane przez Anita Klebanowska
Moda na selfie z Kamedułą Wigierski Park Narodowy

W tym roku obchodzimy jubileusz 350-lecia przybycia kamedułów nad jezioro Wigry.

Z tej okazji, na stronie internetowej Wigierskiego Parku Narodowego pojawiła się specjalna zakładka, poświęcona historii i działalności kamedułów wigierskich. Znajduje się tam m.in. mapka „Śladami kamedułów” z dziesięcioma miejscami w naszym Parku, w których wciąż można odnaleźć ślady przeszłości związanej z działalnością kamedułów. W każdym z nich znajdziecie tabliczki informacyjne formatu A5 z kodem QR oraz linkiem do strony internetowej, na której znajdują się informacje na temat danego miejsca.

W związku z tym Wigierski Park Narodowy ogłasił również konkurs dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać miejsca związane z historią kamedułówo wdzięcznej nazwie "Selfie z Kamedułą". Każda osoba, która odwiedziła wszystkie miejsca umieszczone na mapie i udokumentowała to na zdjęciach, mogła otrzymać nagrodę. Na każdym zdjęciu musiała być widoczna tabliczka informacyjna z danego miejsca z osobą chcącą otrzymać nagrodę. Zdjęcie mogło być wykonane za pomocą aparatu lub smartfona, samodzielnie (tzw. selfie) lub przez drugą osobę. Dodatkowo należało odpowiedzieć na pytanie związane z odwiedzanymi miejscami.

Zainteresowanie udziałem w konkursie było tak duże, że nagrody, mianowicie wielofunkcyjne chusty sportowe, tzw. buffy, zaprojektowane specjalnie na okazję jubileuszu, skończyły się przedplanowanym terminem zakończenia konkursu - 31 sieprnia br. Mimo, że konkurs się skończył, pomysł, by zrobić sobie selfie z mnichem nadal cieszy się sporym zainteresowaniem.